У Запоріжжі чиновника засудили до 5 років за хабар

Начальника Запорізького обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки засудили до 5 років з конфіскацією майна.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 5 липня.

За матеріалами справи, у 2013 році підприємець почав орендувати у фонду держмайна під фізкультурний зал приміщення, яке перебувало на балансі Запорізького обласного управління з фізичного виховання та спорту. За кілька місяців обвинувачений начебто висунув підприємцю вимогу щомісячно передавати йому 3000 грн за безперешкодне користування приміщенням. Чоловік надсилав документи щодо повноважень його організації ініціювати розірвання договору оренди. Хоча насправді, як повідомили потім у ФДМУ, Комітет не мав ніякого відношення до цього договору.

У 2015 році чиновник заявив, що підприємець повинен передати 25 тис. грн, оскільки виникла заборгованість. У зв’язку з відмовою обвинувачений начебто бив підприємця по голові та обличчю, після чого схопив за шию та почав душити. Потерпілий отримав струс головного мозку, множинні забиття та садна обличчя і голови. Зрештою, вони досягли згоди про зменшення суми «боргу» до 17 тис. грн. Потім ці мічені купюри вилучили з його кабінету.

В суді чиновник вину не визнавав, говорив, що договір оренди був укладений між Фондом державного майна та підприємцем, тому він не втручався. Із підприємцем він нібито мав лише усну домовленість про благодійну допомогу для проведення дитячих спортивних змагань. Пізніше підприємець вирішив влаштувати торгівлю в приміщенні залу і позичив у нього 2 тис. доларів (на той момент це складало 16000 грн). Гроші належали його дружині, а повертати борг мали по 4 тис. грн. щомісячно. Тому він періодично з’ясовував у підприємця, коли він поверне борг. Бійку пояснив тим, що потерпілий його образив, спровокував.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *