Депутата і мера на Чернігівщині засудили до 5 років, бо взяли $1 тис. за «поросят»

Мера м. Мена, Чернігівської області Геннадія Примакова і депутата міськради Валерія Гайдукевича засудили до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна за отримання хабара.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок суду від 5 травня. На вирок може бути подана апеляція.

За матеріалами справи, мер за пособництва знайомого депутата отримав $1 тис. хабара за сприяння в отриманні фізичною особою в оренду земельної ділянки площею 1 га під будівлями ВАТ «Менський завод продтоварів».

Як йдеться у вироку, мер достовірно знав, що громадянин має право отримати в користування землю під своєю нерухомістю і підстав для відмови нема. Однак нібито заявив, що скличе позачергову сесію міськради і підпише рішення про передачу землі та договір оренди тільки, коли отримає гроші.

Гроші мали передаватись у завуальованій формі, під виглядом купівлі свиней у ПП «Менський Аграрник», директором якого раніше був депутат і знайомий мера. Передача коштів відбулася в липні 2016.

Мер і депутат вини не визнавали. Депутат говорив, що працівника СБУ, який приймав заяву про вимагання грошей знає з 2007 року і у 2016 у них якраз погіршились стосунки і вони перестали спілкуватись.

Мер пригадав, що до нього приходив чоловік щодо якнайскорішого оформлення ділянки, на якій інвестор бажає побудувати магазин «АТБ». Магазин «АТБ» – це додаткові надходження до місцевого бюджету та робочі місця, а тому він погодився допомогти. Стверджує, що коли запитали, чи потрібна подяка, то відповів: «Магазин «АТБ» у м. Мена то найкраща подяка».

Пізніше чоловік начебто пропонував меру фінансову допомогу і сказав, що на місці будівель буде завод з виробництва соків. У зв’язку з чим мер захотів, щоб до нього приїхав власник цих приміщень і пояснив, що насправді у тих приміщеннях планується.

На зустрічі власник повідомив, що приміщення будуть продаватися і цікавився можливістю придбати сусідні ділянки. Далі мер скерував його до депутата, якому належала сусідня земельна ділянка.

Депутат в суді дав показання, що ногою написав на землі «тисяча», мавши на увазі, щоб власник приміщень пішов у господарство ПП «Менський аграрник» і купив на одну тисячу доларів свиней. Депутат пояснив, що раніше мав відношення до цього підприємства, а там слабі продажі свиней, і він так хотів допомогти підприємству. Написав це ногою, тому що до ПП «Менський аграрник» ніякого відношення на той час не мав, і не хотів щоб його у цьому запідозрили конкуренти. Писав на землі цифри та позначку долари, тому що слово «гривні» довше писати, а взагалі йому не цікаво було, якою валютою відбудеться розрахунок за свиней. Пізніше депутат і чоловік зайшли на підприємство і той поклав гроші на стіл. Після цього зайшли правоохоронці.

У матеріалах справи була накладна на купівлю сімох поросят, але її визнали неналежно оформленою, бо вона не містила підписів і печаток.

Сам власник приміщень говорив, що поросят купувати не збирався і сприймав пропозицію як жарт. Водночас депутат, який раніше був головою свинарника, пояснював, що йому належить суміжна ділянка і без його підпису землю не виділять.

Окрім 5 років позбавлення волі з конфіскацією, екс-мера також позбавлено права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 3 роки.

Вирок може бути оскаржений протягом 30 днів.

Менський міський голова Примаков обирався за підтримки Радикальної партії Олега Ляшка. А депутат Гайдукевич є головою районної організації РПЛ.

Нардеп від Радикальної партії Андрій Лозовий розкритикував цей вирок у Фейсбуці і заявив про «продажних ублюдків в мантіях». А партія Ляшка поширила заяву, що вирок є політично мотивований і на нього буде подана апеляція.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *