Детективна фірма фігурує у справі про збут інформації про телефонні дзвінки і перевірку активістів на поліграфі

Печерський суд Києва застосував запобіжний захід до преставника охоронно-детективної структури ТОВ «Альянс Контроль».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 24 жовтня.

За версією слідства, на початку червня 2020 року громадянин вступив у змову ще з одною особою та іншими невстановленими співучасниками для надання послуг від імені охоронно-детективної структури ТОВ «Альянс Контроль», а саме незаконного придбання, збуту та використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, незаконного збуту вогнепальної зброї та боєприпасів і несанкціонованого збуту інформації з обмеженим доступом.

У Telegram розмістили оголошення: оголошення наступного змісту: «Организация мероприятий в сфере безопасности и охраны: личная охрана, сопровождения, обьектовая охрана, аренда элитных авто для встреч в аэропорту, сопровождения и т.д., антирейдерство, детективная и сыскная деятельность, определение местонахождение по номеру телефона и т.д., прослушка, слежка, скрытые камеры, консультирование по вопросам правомерной защиты от противоправных посягательств. По всем вопросам обращаться в личные сообщения».

Через декілька днів знайшовся клієнт, якого цікавила можливість перевірки на поліграфі певних осіб однієї з громадських організацій. Представник фірми відповів, що така можливість є, але зауважив, що ефективніше буде їх перевірити за допомогою послуг охоронно-детективної структури в якій він працює. Ця фірма начебто надає послуги зі спостереження за особами, прослуховування їх мобільних телефонів, прослуховування шляхом встановлення техніки в приміщеннях та автомобілях. При цьому чоловік продемонстрував спеціальні технічні засоби для прихованого отримання інформації, а саме електронні сигарети марки «Iqos», флеш-накопичувачі, програвачі із вмонтованими мікрофонами та відеокамерами. Крім того, співрозмовник наголосив, що в разі зацікавленості за певну ціну може надати ще й інші незаконні послуги.

На наступній зустрічі клієнт поцікавився, чи можна отримати інформацію щодо вхідних та вихідних дзвінків певної особи жіночої статі та встановити її місцезнаходження по номеру телефону, на що співрозмовник відповів, що без проблем та запропонував для початку купити блокнот із вмонтованою прихованою відеокамерою та мікрофоном. Пізніше у переписці і телефонних розмовах чоловік повідомив, що блокнот коштуватиме 7500 гривень, дав номер картки і покупець його оплатив.

Послуги по отриманню інформації щодо вхідних та вихідних дзвінків номеру телефону, а також встановлення місцезнаходження номеру телефону коштували по 2 тисячі доларів кожна. Покупець погодився і придбав інформацію щодо вхідних та вихідних дзвінків.

Крім того, чоловік погодився на придбання пістолета «Макарова» та боєприпасів до нього за 2 тисячі доларів.

23 жовтня 2020, під час обшуку у підозрюваного вилучено два предмети з конструктивними ознаками корпусу бойової гранати РГД-5, два предмети, схожі на запал УРГЗМ-2, 32 предмети, ззовні схожі на пістолетні патрони 9х18мм.

Покупець ще після першої зустрічі звернувся до правоохоронних органів і в подальшому діяв під їх контролем.

Продавця взяли під варту із альтернативою застави у 420 тис. грн.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *