Ділянку банкіра Лагуна продали на торгах, але суд через рік не знімає арешт

Печерський суд відмовив у скасуванні арешту покупцю земельної ділянки, яка належала власнику «Дельта Банку» Миколі Лагуну.

Про це повідомляє «Судовий репортер»  з посиланням на ухвалу від 4 лютого.

Це ділянка на 4,9 га землі у селі Березівка, Макарівського району, Київської області.

Рік тому, в лютому 2019 державне підприємство «СЕТАМ» провело електронні торги і продало ділянку. Покупець заплатив 1,7 млн грн, а потім звернувся про скасування арешту, оскільки вважає, що це порушує його право власності.

У листопаді 2017 суд арештував ділянку Миколи Лагуна у кримінальній справі. За версією правоохоронців, у 2012-2015 років службові особи та фактичний власник ПАТ «Дельта Банк» Лагун, діючи за попередньою змовою групою осіб і власником компанії «SILISTEN TRADING LIMITED» (Британські Віргінські Острови), вчинили заволодіння коштами зазначеної банківської установи в сумі 87,3 млн доларів.

Вищезгадану земельну ділянку арештували, щоб забезпечити додаткове покарання у вигляді конфіскації майна.

Із протоколу електронних торгів вбачається, що ділянка площею 4,9 га була реалізована як предмет іпотеки, при цьому існування арешту, що накладений в кримінальному провадженні, не було враховано. У реєстрі майнових прав зазначено, що ділянка обтяжена арештом за рішенням суду. Відтак суд дійшов висновку, що земля все ще належить Лагуну, чиє майно арештовано у кримінальній справі, і скасовувати арешт відмовився.

У березні 2015 Національний банк України відніс «Дельта Банк» до категорії неплатоспроможних. За останніми оцінками, «Дельта Банк» винен державі 5,8 мллр грн кредиту рефінансування. У грудні 2019 суд за заявою Фонду гарантування вкладів арештував активи колишнього власника банку Миколи Лагуна на суму 690 млн грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email