Для екс-слідчого ГПУ Суса вимагали 5 мільйонів застави, але суду це здалось забагато

Детектив НАБУ у клопотанні про зміну запобіжного заходу колишньому співробітнику Генеральної прокуратури просив визначити для нього понад 5 млн грн застави.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на повний тест рішення суду від 16 січня.

Детектив хотів для Суса 5 мільйонів 556 грн застави.

Але суд не отримав доказів і не встановив обставин, що підозрюваний самостійно має змогу сплатити таку заставу.

«Слідчий суддя виходячи із засад розумності, вважає, що визначений розмір застави у розмірі 1000 (одна тисяча) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 1762000,00 грн. (один мільйон сім шістдесят дві тисячі гривень 00 коп.), повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним покладених на нього обов’язків та не буде завідомо непомірним для нього», – йдеться у рішенні суду.

Ухвала оскарженню не підлягає. Але адвокат Суса 23 січня подав апеляцію на це рішення. Він заявив ЗМІ, що 1,76 млн грн – це непомірна застава для його підзахисного.

Як відомо, детектив НАБУ звернувся до суду про зміну Дмитру Сусу запобіжного заходу з цілодобового домашнього арешту на заставу. Причина – строк тримання особи під домашнім арештом під час досудового розслідування не може перевищувати шести місяців.

Після внесення застави на Суса покладаються обов’язки:

1) прибувати до детектива, прокурора, слідчого судді, суду за першою вимогою;
2) не відлучатися з міста Хмельницького та Хмельницької області без дозволу детектива, прокурора або суду;
3) повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
4) утримуватися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні за списком осіб визначених детективом та/або прокурором;
5) здати на зберігання до Державної міграційної служби України свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну;
6) носити електронний засіб контролю.

Обов’язки діятимуть до 18 березня 2018 року включно.

Йдеться про колишнього заступника начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки – начальника з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки ГПУ Дмитра Суса. До 13 квітня 2017 він працював старшим слідчим з особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ 

Нагадаємо, що детективи НАБУ затримали Дмитра Суса 25 липня 2017 року в аеропорту «Бориспіль», коли він, за його словами, прямував на відпочинок до Туреччини.

Дмитро Сус підозрюється у заволодінні майно і грошима, вилученими при обшуку в гральних закладах (ч.3,4 ст. 191 КК), а також недостовірному декларуванні (ст. 366-1 КК). Зокрема, відомо, що екс-посадовець ГПУ користувався автомобілем Audi Q7 зареєстрованим на його 86-річну бабусю. За цими статтями йому загрожує до 8 років позбавлення волі. 

Згідно з публікаціями ЗМІ, перебуваючи під домашнім арештом Сус влаштував у своїй квартирі біткоїн-ферму і виробляє електронну валюту. Він стверджує, що це приносить йому дохід у понад 2 тис доларів на місяць.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *