Двох молодиків посадили на 7,5 роки за замах на зґвалтування на основі показань зі слідчого експерименту

Деснянський районний суд Києва засудив двох чоловіків до 7, 5 років позбавлення волі за замах на зґвалтування групою осіб.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 2 жовтня.

1 квітня 2019 року приблизно о 4 ранку чоловік, перебуваючи у своїй квартирі на другому поверсі будинку почув голосні крики жінки про допомогу, жінка спочатку кричала, а потім замовкла, через вікно квартири він побачив чоловіка у темному одязі, який стояв біля паркану. Дружина викликала працівників поліції, які прибули через 10-15 хвилин і виявили в кущах чоловіка зі спущеними штанами, під яким лежала жінка, з якої також були стягнуті штани і білизна. У жінки було підбите око, з носа текла кров, жінка хрипіла і від неї несло алкоголем. Чоловік також був п’яний, але говорив, що все відбувалось за взаємною згодою. Ще один молодик напідпитку стояв поруч.

За дві-три години до інциденту за цією адресою вже був виклик з приводу криків компанії, на який патрульні виїжджали та спілкувались з цими ж особами. Тоді тут був також співмешканець потерпілої, який сказав поліцейським, що йде на роботу і вони розходяться.

Всього в суді виступило п’ятеро свідків – мешканець сусіднього будинку, чия дружина подзвонила у поліцію, двоє патрульних, які прибули на виклик, співмешканець потерпілої і якийсь чоловік, який поблизу вночі збирав порожні пляшки і бачив, як з кущів виводили обвинуваченого із розстебнутими штанами.

Співмешканець потерпілої розповів, що вони з жінкою о 1 годині ночі познайомилися з двома чоловіками, купили пляшку горілки і випивали у дворі по  вулиці Вишгородська, 32/2. Потім йому треба було їхати на роботу і він пішов, а жінка мала повернутись сама. Вранці він дізнався, що її намагались зґвалтувати.

У травні 2019 на слідчому експерименті жінка пригадала події тої ночі. Зокрема, що вони вживали алкоголь і обвинувачений став її домагатись, а коли вона йому відмовила, то вдарив кулаком в губу та око, від чого вона впала і почала кричати. Тоді другий обвинувачений почав її душити і вона втратила свідомість, а прийшла до тями, коли на місці вже були швидка допомога і працівники поліції. Зі слів працівників поліції вона дізналась, що до цього в неї були спущені штани (її начебто встигли одягти), крім того, відчувала дискомфорт у ділянці статевих органів та біль у животі.

Обвинувачений на слідчому експерименті показав, що вони з товаришем збирались здійснити добровільний статевий акт з потерпілою. Як опинились на землі, не пам’ятає. Між ними нічого не відбулося, бо приїхали працівники поліції.

Під час засідання цей чоловік уже вину заперечував. Показав, що пили горілку і він відійшов до паркану в туалет, в цей час почув крики, шум та сварку між своїм товаришем і потерпілою. Коли повернувся, то жінка лежала під лавкою в кущах, після чого товариш сказав, що зараз прийде та пішов, а він начебто намагався допомогти потерпілій піднятись з землі, але при цьому не встиг після туалету застібнути свої штани. Коли піднімав жінку, то відчув, що його за руки хтось відтягує та побачив працівників поліції. Ніяких бажань до потерпілої у нього не виникало, в статеві відносини з нею він не вступав та не планував цього робити.

30 липня 2019 суд отримав поштою заяву потерпілої, що та відмовляється від приватного обвинувачення та просить закрити справу, тому що заяву вона писала зі слів співробітників поліції, бо не пам’ятала подій, які з нею трапились, та після ознайомлення з матеріалами справи остаточно переконалась у своїх сумнівах щодо зґвалтування.

Але суд цю заяву не врахував з огляду на вимоги КПК щодо безпосереднього дослідження доказів і те, що заяву потерпіла безпосередньо в судовому засіданні не заявила (справа надійшла до суду 9 липня 2019). Показання обвинувачених, що вони не скоювали злочин, на думку суду, спростовуються показаннями потерпілої під час проведення слідчого експерименту.

Водночас допитати потерпілу в судовому засіданні не вдалося через її смерть. Тому суд керувався показаннями потерпілої під час слідчого експерименту та вважає їх належним та допустимим доказом, оскільки протокол слідчого експерименту за участю потерпілої досліджувався судом безпосередньо в засіданні. Показання потерпілої, на думку суду, послідовні, логічні та узгоджені з іншими доказами у справі, а саме показаннями свідків, даними протоколів огляду місця події, даними висновків експерта, відеозапису з місця події.

Доводи обвинуваченого в судовому засіданні, що раніше під час слідчого експерименту він дав показання за вказівкою працівників поліції, які сказали, що так йому буде краще, як вважає суд, не заслуговують на увагу. З відеозапису слідчого експерименту видно, що чоловік добровільно надає показання, орієнтується, зазначає про які події він не пам’ятає.

Зґвалтування не встановлено. З показань потерпілої та свідків не вбачається початку статевих зносин. Потерпіла взагалі не бачила, що з нею робилося, після того, як втратила свідомість. Патрульні та інші свідки не бачили статевого акту. Ушкоджень статевих органів і сперми на одягу потерпілої не виявлено.

Суд визнав доведеним замах на зґвалтування і призначив по 7 років і 6 місяців позбавлення волі. Наразі обвинувачені не перебувають під вартою і вирок ще можна оскаржити.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *