Чиновник з геокадастру сідає на 5 років за корупцію

Начальником відділу у Пулинському районі Головного управління Держгеокадастру в Житомирській області засудили до 5 років в’язниці з конфіскацією майна.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 29 вересня.

У 2017 році до чиновника звернувся чоловік, який хотів отримати землю в користування під сільське господарство. Обвинувачений запропонував допомогти з виділенням 12 гектарів із подальшою передачею землі у власність. Але за винагороду у 6 тисяч доларів, яку він нібито мав передати  1000 доларів США за два гектари земельної ділянки, а всього 6000 доларів начальнику Головного управління Держгеокадастру в Житомирській області. Насправді ж, за версією обвинувачення, чиновник планував гроші привласнити.

Затримання відбулося після передачі частини коштів – 3300 доларів.

Чоловіка звинуватили, що він схилив особу до надання неправомірної вигоди начальнику ГУ Держгеокадастру в Житомирській області та вчинив незакінчений замах на заволодіння 6000 доларів.

В суді чиновник вину не визнав, вважає, що це була провокація. Розповів, що заявник ходив до нього і цікавився оформленням ділянок. Він підтвердив, що сидів із заявником у машині, але нібито не бачив, як співрозмовник діставав гроші і клав у бардачок, і взагалі вважає що будь який громадянин міг сісти до нього в машину.

Заявник розповів, що чиновник  казав йому, щоб він не переживав і показував папку з документами інших людей, які, з його слів, внесли так само гроші і мають землю.

Задокументовано телефонні розмови між заявником і чиновником, а також з іншими особами з приводу відведення земельних ділянок. 

Також записано зустріч заявника і чиновника, коли останній говорив такі фрази:

  – «…якщо Ви рішили, що я буду заніматися, то мені треба пакет документів і мені треба буде якщо вести, то мені треба вести це (…), потому шо там мені безсмислінно говорити»;

       – на запитання про первоначальний вклад була відповідь «Піїсят процентів, остальне вже після виходу. Я гарантую все.»;

       – «…там нічого не буде дешевше абсолютно, це ж я Вам кажу… Нє, в гривнях там ніхто не… За гривні там не балакають»;

       – «Нада буде якийсь аванс якийсь виплачувать шоб воно вже короче зачеплять його…»;

       – «Ви не перший чоловік, Ви не переживайте… Ось дивіться, ось робили люди… Люди брали масівом двєнадцять чєловєк, бачте скільки людей»;

       – «Дивіться по цих заявах я Вам кажу, що якщо цього я їду балакаю мені… мені треба гарантії, шо воно не буде все вхолосту, бо я так не буду, бо в мене вже один раз був досвід такий шо балакали-балакали пришлося до разщьота… Не буду до тих пір, поки не буде гарантії того, шо Ви серйозно настроєні на цей вопрос, понімаєте?…Да, мені треба іменно предоплата…Для Житомира ? Канєшно , а іначе заніматься не буду. Ви занімаєтесь зі мною, я виступаю гарантом цього всього, не то шо я нікуди не втікаю я на місці і не собіраюся втікать, я Вам показав як люди роблять? Показав? Показав?…»;

       – «Та там зараз тож нікому не дають, не то шо простим людям шо Ви смієтесь чи шо? Там всім отказують на полний ход…»;

       – «…таке не проходить Ви шо… там зараз так затянулось воно все… Тут народні депутати не можуть рішить. Пробували ось одну ділянку взять через …, каже я зараз не можу рішить… А Ви хочте щоб простий грішний рішив!»;

       – «Це у нас дванадцять… треба помножити… пощитать з дванадцяти половину…треба пощитать…дивіться говорю Вам як є, як я поїду, то вони зразу мені так ніхто ніколи не віддає»… На запитання: «Треба обов’язково половину?» відповідь «Конєшно ! Там тільки так! Там по другому варіантов нема… це треба…» «Три триста буде?».

Суд визнав чиновника винним і за сукупністю злочинів призначив 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. На вирок ще можна подати апеляцію протягом 30 днів.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *