Екс-міністр оборони Єжель став біженцем у Білорусі – його судитимуть заочно

Суд дав дозвіл на спеціальне судове провадження щодо екс-міністра оборони Михайла Єжеля.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Солом’янського суду.

Михайло Єжель обвинувачується за ч.2 ст.364 ККУ – зловживання службовим становищем. На посаді міністра оборони Єжель нібито доручив оплатити бюджетними коштами комунальні послуги приватних компаній, які займалися організацією харчування військовослужбовців. Збиток від дій Єжеля оцінюється в 43 млн грн. Екс-міністру загрожує 5-8 років позбавлення волі.

Обвинувальний акт щодо Єжеля надійшов до суду ще в грудні 2016-го. З тих пір справа перебуває на стадії підготовчого засідання.

Про підозру екс-міністру повідомили 8 серпня 2014 року.

За даними держприкордонслужби, з 9 серпня 2014 року по теперішній час він до України не приїздив.

За інформацією МЗС, з 10 серпня 2014 року Єжель фактично перебував на лікуванні в Державній установі «432 ордена Червоної Зірки головний військовий клінічний медичний центр Збройних Сил Республіки Білорусь», у зв’язку з чим не міг приїхати в Україну для слідчих дій.

Водночас слідством встановлено, що Єжель перебуваючи на території Білорусі, активно брав участь у офіційних заходах та проводив зустрічі із делегаціями, які прибували для участі в засіданнях робочих груп Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації в Україні.

Це викликає сумніви слідчих щодо реального стану здоров’я екс-міністра і може свідчити про можливу симуляцію захворювання з метою ухилення від органів досудового розслідування та притягнення до кримінальної відповідальності.

Наказом МЗС 13.05.2015 Єжеля відкликано в Україну у зв’язку із закінченням довготермінового відрядження, однак він проігнорував дану вимогу та 14 травня 2015 року разом із родиною залишив територію Посольства України в Республіці Білорусь.

У листі від 16.05.2015 на адресу Головної військової прокуратури він вказав, що не повернеться у зв’язку із подіями в Україні, загрозою його життю та відсутністю гарантій безпеки його родині. Про надання йому захисту до Головної військової прокуратури Єжель не звертався.

05.02.2016 винесено постанову про оголошення Єжеля у розшук.

У квітні 2016 року Єжель письмово звернувся до слідчого із клопотанням про закриття кримінального провадження за відсутності складу злочину. У листі він зазначив своє місце проживання: 223035, с. Ратомка, вул. Спортивна, буд. 26 А, кв. 55, Мінського району Мінської області, Республіки Білорусь.

Довідкою Головного управління військової контррозвідки від 16.05.2017 р. встановлено, що в республіці Білорусь Єжелю надано статус біженця і за оперативними даними він мешкає з родиною в Мінську, де винаймає квартиру.

За даними зовнішньої розвідки, дипломатичний паспорт він не здав і продовжує продовжує користуватися дипломатичними привілеями та імунітетом.

Єжель очолював Міністерство оборони з березня 2010 по лютий 2012 року. У квітні 2013-го його призначили послом України в Республіці Білорусь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email