Екс-прокурора за хабар засудили до 5 років в’язниці

Колишнього прокурора Черкаської області засудили до 5 років позбавлення волі за отримання хабара.


Як повідомляє «Судовий репортер» такий вироквиніс Придніпровський районний суд м. Черкаси 10 січня.

Вирок ухвалив суддя Віктор Угорчук, колишній голова Шахтарського міськрайонного суду Донецької області, після початку АТО – вимушений переселенець.

Колишнього прокурора визнали винним за ч.3 ст. 368 – отримання неправомірної вигоди, а також ч.1 ст. 190 – шахрайство, заволодіння чужим майном шляхом обману.

Суд призначив йому 5 років позбавлення волі, заборонив протягом 2 років обіймати державні посади, конфіскував ½ майна.

На вирок може бути подана апеляція протягом 30 днів.

До моменту вступу рішення в дію стосовно підсудного діє запобіжний захід у вигляді 60900 грн застави.

За даними сайту «Судова влада», йдеться про Олександра Матюшенка, який працював на посаді прокурора прокуратури Черкаської області.

У 2015 році слідчий органу внутрішніх справ проводив розслідування за фактом використання завідомо підробленого документа – свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Процесуальне керівництво у справі здійснював прокурор Матюшенко.

У червні 2015 слідчий вилучив свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу і сам автомобіль «Лексус».

Прокурор начебто вимагав у власника автомобіля винагороду за його повернення.
І власник машини у вересні 2015 написав заяву в міліцію.

У подальшому між заявником і прокурором зафіксовано два випадки передачі коштів.

26 жовтня 2015 прокурор начебто отримав 1 тис грн за пришвидшення експертизи автомобіля. 

«Потерпілий в завуальованій формі повідомив підсудному, що передає йому «косарь» (тобто одну тисячу) і ще відклав «бабки», демонструючи портмоне з 1500 доларами», – йдеться у матеріалах справи.


Слідчі з’ясували, що наміру передавати гроші експерту прокурор не мав і хотів просто їх присвоїти.

Допитаний у судовому засіданні експерт сказав, що ніхто з приводу проведення чи пришвидшення експертизи до нього не звертався і грошей не пропонувавТому цей епізод кваліфікували як шахрайство. 

Після першого інциденту затримувати прокурора не стали, щоб зібрати докази про його намір вчинити більш тяжкий злочин, пов’язаний із отриманням хабара.

3 листопада 2015 прокурор нібито отримав від власника авто 1500 доларів за його повернення, після чого був затриманий.

При обшуку машини прокурора долари знайшли у книжці «Кримінальний процесуальний кодекс». Номери купюр збігалися із тими, які потерпілому власнику авто вручили в СБУ.

Як видно із матеріалів суду, через місяць після інциденту Матюшенко вже був безробітним.

В суді екс-прокурор винним себе не визнав. Пояснив, що потерпілого знає зі школи. На початку жовтня 2015 знайомий повідомив, що співробітники міліції вилучили в нього машину і просив посприяти в її поверненні, натякаючи, що готовий віддячити грошима. За версією обвинуваченого, він сказав, що спробує з’ясувати подробиці, але безкоштовно.

Далі прокурор дізнався, що його призначили процесуальним керівником у розслідувані щодо цього авто. Слідчий начебто не міг провести експертизу авто через відсутність ключів і прокурор радив власнику дати слідчому ключі. Колишній прокурор стверджує, що казав власнику машини звертатися до адвоката, за експертизу грошей нікому не давати, і якщо порушень не знайдуть, то машину повернуть.

Матюшенко підтвердив, що зустрічався зі своїм знайомим і його батьком. 

«Потерпілий демонстрував йому гроші, але він їх не брав і знову порадив потерпілому по всіх питаннях звертатись до слідчого», – цитує суд покази обвинуваченого. Він наполягав, що ніяких коштів не отримував, а після їх розставання його затримали і провели обшук автомобіля, під час якого нібито знайшли 1500 доларів.

У записах телефонних розмов зафіксовано, що прокурор обговорював можливість передачі грошей через посередника, але не конкретизував кого. В судовому реєстрі є дані, що перевіряласьпричетність слідчого, зокрема суд давав дозвіл на обшук його кабінету, але підозру йому не оголошували.

Визнаючи екс-прокурора винним у вимаганні хабара суд виходив із наступного.

Автомобіль був тимчасового вилученим майно. Слідчий підготував клопотання до суду про арешт автомобіля, але прокурор його не погодив. Експертиза авто була проведена. Тому власник мав право вимагати повернення машини.

«03.11.2015 р. потерпілий зателефонував обвинуваченому і той запропонував йому «взяти з собою» і зустрітись, тому що «люди» запитували, коли він «активізується». Після цього вже обвинувачений зателефонував потерпілому і назвав час та місце зустрічі. Під час цієї зустрічі, яка відбулась в мікроавтобусі «Фольксваген»… підсудний наполягав на передачі всієї раніше обумовленої суми півтори тисячі під його відповідальність, хоча потерпілий пропонував різні варіанти: передати гроші після того, як забере автомобіль; або спочатку тисячу, а потім п’ятсот. Тобто в даному випадку ні працівники правоохоронних органів, ні потерпілий не підбурювали обвинуваченого до отримання неправомірної вигоди», – йдеться у вироку суду. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *