Екссудді Царевич оголосили вирок

Шевченківський суд Києва 30 червня виправдав  колишню суддю Печерського суду Оксану Царевич.

Суддю Царевич звинувачували у постановленні неправосудних рішень – позбавленні водійських прав чотирьох учасників Автомайдану, які брали участь у поїздці до Межигір’я президента Януковича.

Відео оголошення вироку оприлюднив адвокат Роман Маселко, який представляв потерпілих. Із запису вбачається, що суддя Євген Мартинов, який виніс вирок, зачитує його сидячи і дуже тихо. До слова Мартинов, є головою Шевченківського суду Києва.

Оголошення вироку щодо судді Майдану Оксани Царевич

Опубліковано Roman Maselko Вівторок, 30 червня 2020 р.

11 червня Конституційний Суд України визнав неконституційною статтю 375 Кримінального кодексу про постановлення суддею неправосудних рішень. КС вирішив, що стаття 375 КК суперечить принципові верховенства права, а саме такому його елементові, як юридична визначеність, та не узгоджується з принципами незалежності суддів, обов’язковості судового рішення, а отже, суперечить Конституції України. Конституційний суд відтермінував втрату чинності статті 375 на шість місяців, давши парламенту час на її доопрацювання.

Справу проти Царевич завели у 2015 році. Після повідомлення про підозру до неї був застосований запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Царевич звільнена указом президента України від 29 вересня 2016 року у зв’язку з порушенням присяги судді. Вона працювала на посаді судді Печерського суду з 2010 року, а раніше була помічником судді Інни Отрош. Одразу після призначення суддя Царевич призначала запобіжний у вигляді взяття під варту Юрію Луценку. У 2015 вона відпустила під заставу в 61 тис. грн екснардепа Олександра Єфремова.

Рік тому Верховний суд підтвердив виправдувальний вирок судді Комсомольського міського суду Полтавської області, яка позбавила водійських прав учасника Автомайдану. Колишню суддю відмовилися визнавати винуватою через невизначеність на законодавчому рівні поняття «неправосудне рішення».

В аналогічній справі був виправданий суддя Києво-Святошинського райсуду Владислав Лисенко.

Більше по темі – Як суддів (не) карали за неправосудні рішення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *