Суд виправдав трьох нападників на Мустафу Найєма

Шевченківський суд Києва виправдав трьох нападників на замгендиректора Укроборонпрому Мустафу Найема.

Такий вирок 30 червня винесла суддя Оксана Голуб.

Це сайту «Судовий репортер» підтвердила представник потерпілого.

Троє обвинувачених Умолт Темербулатов, Ахмед Саітов і Магомед-Саліх Саітов обвинувачувалися у вчинені хуліганських дій групою осіб стосовно Мустафи Найема. Справа розглядалась судом з жовтня 2018 року.

Як повідомив у Фейсбуці брат Мустафи і адвокат Масі Найем, суд не побачив в діях обвинувачених злочину, передбаченого ст. 296 КК України (хуліганство), а також визнав недопустимими окремі докази. Вирок планують оскаржити.

Суддя Голуб відмовила представникам потерпілого у відкладенні судового засідання з метою підготовки до судових дебатів і надання потерпілому можливості прийти в суд та виступити в дебатах, висловивши особисту думку про обставини справи.

Судді Голуб двічі заявлявся відвід на підставах, передбачених ч. 3 та ч. 4 ст. 75 КК України: «якщо суддя особисто, його близькі родичі чи члени його сім’ї заінтересовані в результатах провадження» та «за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості». В обох випадках у відводах було відмовлено.

Крім того, суд відмовив представникам потерпілого у допиті частині свідків щодо обставин збору доказів по справі і повторному дослідженні окремих відеозаписів і повторному допиті свідка, а також у долученні до матеріалів справи одного з висновків судово-медичної експертизи;

Справа щодо четвертого нападника Саітова Магомеда-Аміна слухається окремо з огляду на тривалий період перебування цього обвинуваченого в розшуку. Суддя вважала недоцільним об’єднання судових справ на такому етапі.

Це довгий пост про те, як виправдали трьох нападників на мого брата. Але тільки одне речення щодо емоцій: пишаюсь, що…

Опубліковано Masi Nayyem Вівторок, 30 червня 2020 р.

30 квітня 2018 року на народного депутата Мустафу Найєма скоїли напад у центрі Києва у результаті конфлікту на дорозі. Депутата госпіталізували із переломом щелепи і струсом мозку. Найем пізніше повідомив, що цей інцидент не стосується його депутатської і політичної діяльності. Раніше Мустафа Наем працював політичним журналістом  «Української правди».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *