Харківського поліцейського виправдали від звинувачень у перевищенні влади і вимаганні грошей

Суд виправдав старшого оперуповноваженого  Холодногірського відділу поліції в Харківській області.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 5 жовтня.

У квітні 2017 року ввечері поліцейський прибув на виклик. На вулиці сталася бійка і один чоловік помер, а другий п’яний сидів поряд. Підозрюваного відвезли у відділок поліції.

Через рік після скерування справи про бійку до суду дочка обвинуваченого заявила, що поліцейський вимагав у неї 10 тисяч доларів за непритягнення батька до кримінальної відповідальності, а також перевищив повноваження, пристебнувши затриманого до лавки у відділку поліції на всю ніч.

У суді потерпілий пояснив, що того вечора ішов п’яний додому і побився із чоловіком. Після затримання йому наділа кайданки дівчина-поліцейська. Однак вважає, що у відділку поліції саме обвинувачений давав команди пристебнути його до лавочки. Але психологічного тиску не було і ніяких пропозицій від поліцейського він не отримував.

На слідчому експерименті потерпілий не сказав, хто пристебнув його до лавки. Але розповів, що протягом ночі поряд була співробітниця поліції, яка дозволяла йому ходити до туалету. Зранку йому відстебнули кайданки і дали поїсти те, що принесли родичі.

Такі показання не підтверджують причетність   обвинуваченого до перевищення влади, яке супроводжувалось насильством, і застосуванням спецзасобів (кайданок).

Відділ поліції на запит адвоката дав відповідь, що старшому оперуповноваженому кайданки в користування не видавались.

Дочка затриманого розповіла, що працівник поліції був їй раніше знайомий, тому вона розпитувала його, що трапилось, і як діяти далі. Потім обвинувачений нібито приїхав до її будинку за речами для батька і повідомив, що сталося страшне та її батькові загрожує не менше 15 років ув’язнення. Вона спитала, що їй робити. Поліцейський начебто сказав що питання можна вирішити за 10 тисяч доларів. Наступного дня вона повідомила, що в неї немає таких коштів, на що він запропонував за 8 тисяч зробити так, щоб її батьку загрожувало менш тяжке покарання. Гроші співрозмовник начебто просив не собі, а щоб передати прокурору та іншим, хто це питання вирішує.

Жінка у суді визнала, що гроші обвинувачений у неї не вимагав, а казав, що це ніби як за послугу, щоб дії батька кваліфікували не як вбивство. Вона сама підтвердила, що обговорювалась можливість не кваліфікувати дії батька як більш тяжкий злочин, що обвинувачений розповідав, що можливі варіанти кваліфікації. При цьому не проявляв агресії і грошей не вимагав.

При розмові з поліцейським також був присутній брат затриманого, який нібито чув, що ситуацію можна вирішити за 8 тисяч доларів. Потім із періодичністю близько пів години працівник поліції начебто дзвонив племінниці та питав, чи знайшла вона гроші.

Проте суду не надано будь-яких доказів розмови, які б свідчили про вимагання. Дядько заявниці підтвердив, що обвинувачений не казав, що можна повністю звільнити брата від кримінальної відповідальності, як зазначено в обвинувальному акті. Також заперечив будь-які погрози чи агресивні дії.

Суд критично ставиться до показань дочки і брата затриманого, оскільки кожен із них вказував лише про необхідність передання грошей, але за що та для кого конкретно пояснити не можуть.

Також суд звертає увагу, що заяву про вимагання 10 тисяч доларів громадянка подала аж майже через рік, коли справа з обвинувальним актом щодо її батька була направлена до суду.

Поліцейського виправдали за недоведеністю в його діях складу злочину.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *