Керівника компанії, якій «Інформаційні судові системи» злили 4,5 млн грн за невиконані роботи, покарали штрафом

Дарницький суд Києва затвердив угоду про визнання винуватості у справі голови ПрАТ «Енергетичний Холдинг» Юлії Гуріненко.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 22 травня.

Жінка визнала себе винною у фіктивному підприємництві і її оштрафували на 51 тис. грн.

У березні 2014 вона отримала від знайомої пропозицію стати головою правління ПрАТ «Енергетичний Холдинг». У подальшому їй не потрібно було вникати у господарську діяльність ПрАТ «Енергетичний Холдинг», а лише ставити підписи на документах. За це їй щомісячно виплачували 2500 грн.

У 2014-2015 Гуріненко як голова правління компанії підписала договори з ДП «Інформаційні судові системи» на суму 4,45 млн грн. Гроші платилися за розробку комп’ютерних програм «Оприлюднення інформації щодо стадій розгляду судових справ на порталі судової влади», «Контроль зарахування судового збору», програми, що забезпечує ведення Єдиного реєстру судових рішень та ін. За версією слідства, ПрАТ «Енергетичний Холдинг» послуги фактично не надало і тому державі завдано шкоди у великому розмірі.

У вироку зазначається, що обвинувачена працює менеджером з туризму.

Нагадаємо, що у березні 2017 ГПУ повідомила про підозру тодішньому директору ДП «Інформаційні судові системи» Віталію Живаєву саме у зв’язку із вищезгаданими обставинами. Згодом на кордоні з Росією був затриманий попередник Живаєва на цій посаді – Леонід Богданов, його також підозрюють у цій справі.

За даними слідства, службові особи Міністерства юстиції за попередньою змовою із керівниками ДП «Інформаційний центр» Міністерства юстиції та ДП «Інформаційні судові системи» Державної судової адміністрації України в період 2013-2014 років організували схему розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах, які виділялися на обслуговування державних реєстрів через низку підконтрольних підприємств, а саме: ТОВ «Клінком Сервіс», ТОВ «Іволга-2», ТОВ «Астен-МН», ТОВ «Срібний Дім», ПрАТ «Енергетичний Холдинг», ТОВ «Центр «Будівництва та Архітектури», ТОВ «Нетворк Солюшнс», ТОВ «Терра Метрополіс», ТОВ «К.А.М. Трейд Лайн», ТОВ «Лізингова Компанія «Кванта», шляхом укладення договорів на поставку товарів та послуг без проведення процедури конкурсних торгів, за завищеними цінами та оплати послуг, які фактично не надавалися.

 

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *