Хірург, який одержав від хворого на рак 22 тис. доларів за пересадку печінки, відбувся штрафом

Солом’янський районний суд оштрафував на 8500 грн керівника відділу Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 9 січня.

Мова про Олега Котенка, єдиного в Україні хірурга, який проводить трансплантацію печінки.

У 2019 році лікар неодноразово бачився з пацієнтом, якому поставив діагноз рак печінки на фоні цирозу й гепатиту «С». Розуміючи його хворобливий стан здоров’я лікар почав незаконно вимагати в нього гроші. Спочатку йшлося про 3 тисяч гривень за консультацію, а згодом про 30 тисяч доларів за трансплантацію печінки і подальше лікування.

5 вересня обвинувачений з іншими лікарями відділу провели операцію і пересадили печінку. Медик нагадував пацієнту про необхідність заплатити, кажучи, що інакше він не отримає кваліфіковане лікування. Відтак хворий передав 2 тисячі, а згодом і 20 тисяч доларів, після чого відбулося затримання. На робочому місці лікаря виявили гроші.

Обвинувачений уклав з прокурором угоду про визнання винуватості.

Його дії кваліфікували за ч. ст.184 ККУ – незаконна вимога оплати за надання медичної допомоги в державному закладі охорони здоров’я; і за ч.3 ст.354 ККУ – одержання неправомірної вигоди працівником установи. Остаточним покаранням став штраф у сумі 8500 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *