Незважаючи на погрози, Антикорсуд не погодився на повністю закритий розгляд у справі судді

Вищий антикорупційний суд не погодився на повністю закритий розгляд справи щодо судді Броварського міськрайонного суду Київської області Ганни Білик, звинуваченої в отриманні неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 5 листопада.

В засіданні адвокат заявив усне клопотання про розгляд справи в режимі закритого судового засідання. Коли цю справу розглядав Деснянський районний суд Києва, до суду неодноразово прибували невстановлені особи, які погрожували обвинуваченій Білик розправою.

Обвинувачена підтримала думку адвоката і повідомила, що погрози були як під час розгляду справи проти неї, так і під час здійснення правосуддя у Броварському міськрайонному суді Київської області. Неодноразово з’являлися невстановлені особи, які зривали судові засідання та погрожували їй розправою, у зв’язку з чим було звернення до Вищої ради правосуддя для відповідного реагування.

26 листопада 2018 року Ганна Білик повідомила Вищу раду правосуддя про втручання в її діяльність під час виконання повноважень слідчого судді.

Тому антикорупційний суд дійшов висновку про відсутність підстав для закритого засідання впродовж усього судового розгляду, оскільки погрози Білик стосувались справи, яка перебувала у її провадженні як слідчого судді Броварського міськрайонного суду Київської області, а не справи, в якій вона є обвинуваченою.

Разом із тим, наведена вище інформація може дійсно свідчити про наявність загрози безпеці судді та її родині, зокрема, у випадку оприлюднення адреси її проживання та місця реєстрації, дати, місяця, року її народження. За таких обставин, суд вважає за необхідне провести закрите судове засідання в частині персональних даних судді.

За версією НАБУ, суддя Броварського суду вимагала 1000 євро у приватного підприємства за винесення уточнюючого рішення на його користь у справі про вилучення 13,5 тонн пального органами Державної фіскальної служби. Затримання відбулося 14 червня 2017 року у приміщенні службового кабінету.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *