Святошинський суд Києва виніс вирок Олександру Раєву, студенту Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Інституту Управління державної охорони України.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 1 вересня.
Обвинувальний акт надійшов до суду 21 серпня. Оскільки обвинувачений вину у переховуванні злочинців визнав, він та інші учасники нічого не оспорювали, то суд не досліджував інших доказів, окрім обвинувального акту.
У вироку суть обвинувачення викладена так, що 1 грудня 2019 у вечірній час Раєв дізнався від іншої особи про скоєння нею вбивства малолітнього Соболєва. Не пояснюючи обставин вчинення вбивства, особа попросила Раєва знайти місце для подальшого переховування її та спільника. Дізнавшись про вбивство дитини, Раєв зрозумів та усвідомив, що даний злочин вчинили ці особи, однак не перебуваючи з ними у попередній змові, надав згоду на переховування злочинців, домовившись зі своїм колишнім однокласником, який не знав про злочин і погодився поселити двох хлопців у себе в кімнаті гуртожитку. Таким чином, Раєв, не будучи членом сім’ї чи близьким родичем, заздалегідь не обіцяючи, безпосередньо після вчинення особливо тяжкого злочину, забезпечив переховування злочинців.
2 грудня 2019 об 11.30 підозрювані були затримані в кімнаті гуртожитку.
Суд призначив Раєву покарання – 3 місяці арешту. Хлопець перебував під вартою з 25 березня 2020. Відтак його покарання вважається відбутим. Суд одразу скасував запобіжний захід і звільнив його в залі суду.
Як видно із ухвали про обрання запобіжного заходу, раніше Раєву інкримінували пособництво у вбивстві дитини. У рішенні суду були посилання на протоколи допиту підозрюваних, що Раєв допомагав під час відстрілу зброї і на білому автомобілі «MITSUBISHI PAJERO» привіз безпосередньому виконавцю (тому, хто стріляв) сумку «Glovo» та велосипед.
Інформацією з комплексної системи відеоспостереження міста Києва та трафіків з’єднань підтверджувалися факти виїзду Раєва та підозрюваного (снайпера) на полігон у Броварському районі Київської області у період 19 та 22 листопада 2019 року, на автомобілі «MITSUBISHI PAJERO», білого кольору, яким користується Раєв. Свідок впізнав Раєва як особу, котра ще з одним чоловіком була присутня під час передачі в оренду гаражу, де потім зберігалися зброя і набої для скоєння злочину.
Зазначалося, що Раєв офіційно на території України не працює, не має постійного джерела отримання прибутку і зазначений злочин міг вчинити на замовлення за грошову винагороду.
Олександр Раєв — уродженець Ірпеня. за інформацією ЗМІ, має позивний «Майор». У 2016 році був активістом організації «Традиція і порядок», яку начебто покинув у 2019 році з іншим підозрюваним у справі про вбивство сина Соболєва Юсупом Абуєвим.
Нагадаємо, що 1 грудня 2019, приблизно о 16.50 год. в районі будинку № 14 по вул. Льва Толстого в м. Києві із гвинтівки вистрелили у позашляховик «LandRover RangeRover» депутата Київської облради Вячеслава Соболєва. Куля потрапила у голову трирічного сина депутата. Дитина померла в кареті швидкої. Поліція розслідувала кілька версій замаху на Соболєва. Сам потерпілий назвав кілька прізвищ осіб, які, на його думку, можуть бути причетні до злочину. У списку були колишні судді Вищого господарського суду Віктор Татьков і Артур Ємельянов, а також їх юрист Руслан Браславський, які начебто відібрали бізнес у Соболєва.