Справу про шахрайське заволодіння $3,5 млн банку «Надра» закрили через відмову від обвинувачення

Шевченківський районний суд Києва закрив справу про шахрайське заволодіння 3,5 млн доларів банку «Надра».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 19 серпня.

Обвинувачений мав у власності акції банку, був знайомий з головою і членом правління банку, підтримував з іншими працівниками дружні та довірливі відносини.

У 2008 році у банку «Надра» діяла програма «45 днів кредиту без відсотків».

Обвинувачений нібито звернувся до голови банку головою правління банку і просив допомогти отримати кредит у сумі З млн. 500 тис. доларів. При цьому не повідомляючи про два непогашені кредити на автомобілі і фінансову неспроможність повернути кошти. Банк видав кредит. Протягом жовтня-листопада 2008, чоловік, за даними слідства, на підставі заяв про отримання готівки, одержав 3 млн. 500 тис. доларів, які витратив на свої потреби і не повернув банку. На момент подій сума була еквівалентна 18 млн грн.

Позичальника звинуватили за  ч.4 ст.190 ККУ – у заволодінні чужим майном в особливо великому розмірі шляхом обману та зловживання довірою.

Під час розгляду справи судом 29 травня 2015 прокурор ГПУ Кузовкін О.В., за погодженням із першим заступником Генерального прокурора України Гузирем В.П., відмовився від підтримання державного обвинувачення, бо вирішив, що в діях особи відсутній склад злочину.

Представник банку «Надра» як потерпілого надалі підтримував приватне обвинувачення.

Після цього неодноразово викликалися представники банку для участі у судовому розгляді, але вони не з’являлися. Зокрема не приходили у засідання 26 вересня 2018 року , 28 листопада 2018 року, 3 липня 2019 року, 09 вересня 2019 року, 26 березня 2020 року, 27 квітня 2020 року, 26 червня 2020 року, 18 серпня 2020 року.

27 квітня 2020 року та 26 червня 2020 року представник потерпілого подав заяви про відкладення розгляду справи. Пояснювалося, що Банк перебуває на завершальній стадії ліквідації, стрімко скорочено штат працівників і ті, які залишись, дуже завантажені. Також негативно на роботу банку вплинула епідемія коронавірусу COVID-19 та карантинні обмеження. Однак, колегія суддів, враховуючи, що у кримінальному провадженні здійснюється саме приватне обвинувачення, не вважає таку причину неявки поважною.

Справа перебуває у Шевченківському суді більше 7 років, а саме з травня 2013 року. Тому суд розцінює таку позицію потерпілого як втрату інтересу до справи і не підтримання обвинувачення.

Напередодні представник Банку був повідомлений про засідання, що підтвердив власним підписом, але знову не прибув і причини неявки суду не повідомив.

Банк «Надра» перебуває у стані ліквідації, а борг обвинуваченого продано фінансовій компанії «Дніпрофінанс», яка не має статусу потерпілого у цій справі.

Відтак суд погодився справу закрити.

Банк «Надра» входив до Group DF підприємця Дмитра Фірташа.

Колишній голова правління банку Ігор Гіленко, про якого, очевидно, йшлося у цій справі, з 2009 року перебуває у розшуку.

Гіленка підозрювали у завданні збитків банку і розкраданні отриманого 7,1 млрд грн рефінансування.

5 лютого 2015 року Національний банк України визнав банк «Надра» неплатоспроможним.

Про колишнього обвинуваченого відомо, що він є головою правління ГО «Зелена сила» і був помічником нардепа від Фронту змін» Олександра Присяжнюка у парламенті 8 скликання.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *