Поліція взялася за будівництво десятиповерхівки в центрі Києва

Печерський суд Києва повторно арештував ділянку по вулиці Круглоуніверситетській, 5-7, де на замовлення ТОВ «Ресторан «Ділові зустрічі» будується десятиповерховий будинок.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 20 серпня.

У 2006 році Київська міська рада передала компанії в оренду на 5 років 0,16 га землі для будівництва житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями і об’єктами соціально-побутової сфери. У листопаді 2012-го договір поновлено ще на 5 років.

Навесні 2013-го «Ресторан «Ділові зустрічі» звернувся до Департаменту містобудування та архітектури із заявою щодо видачі містобудівних умов і обмежень забудови ділянки на вулиці Круглоуніверситетській для будівництва готельного комплексу з апартаментами.

За версією слідства, директором Департаменту містобудування та архітектури КМДА в порушення чинного законодавства і за відсутності у забудовника діючого документу, що підтверджує право користування земельною ділянкою, надано містобудівні умови та обмеження саме для будівництва житлового комплексу з апартаментами. Угоду про поновлення та внесення змін та доповнень до договору оренди земельної ділянки укладено лише через п’ять місяців.

ПП «Креатор-Буд» у 2019 році розпочато будівництво десятиповерхового житлового комплексу з апартаментами — ЖК Krauss Gallery. Фінансують будівництво фізичні та юридичні особи шляхом перерахування коштів закритому інвестфонду «Юнідо» на підставі попереднього договору купівлі-продажу нерухомості.

Крім того, розпорядженням КМДА від 12.05.2006 року №817 «Про захист історико-культурного середовища та припинення хаотичної забудови історичної частини м. Києва» заборонено розміщення і проектування висотних будинків у межах Центральної планувальної зони міста Києва, визначеної Генеральним планом. Зокрема, Генеральним планом передбачено обмеження висотності будинків у цій зоні міста до 27 метрів.

Будівництво начебто ведеться без отримання у 2020 році дозволу центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини.

Кримінальне провадження №42020100000000391 від 04.09.2020 розслідує Головне слідче управління Нацполіції за ознаками ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 3641 КК України — зловживання владою і службовим становищем, а також зловживання повноваженнями службовцем юридичної особи приватного права за попередньою змовою групою осіб.

Ділянку визнали речовим доказом у червні цього року суддя Печерського суду Світлана Шапутько її арештовувала, але на початку серпня суд арешт скасували.

Суддя Печерського суду Тетяна Остапчук виходила того, що рішення Київради підтверджують волевиявлення на поновлення договору оренди земельної ділянки і внесення змін до нього.

Матеріали кримінального провадження не містять даних, що рішення Київради є нечинними.

Суд також вважає, що ТОВ «Ресторан «Ділові зустрічі» використовує арештовану земельну ділянку за цільовим призначенням — тобто в межах категорії “землі громадської та житлової забудови” та згідно з метою оренди, визначеною у договорі.

18 грудня 2019 року Міністерство культури видало дозвіл на проведення земляних робіт на вулиці Круглоуніверситетська, 5-7 в Печерському районі Києва.

Крім того, співробітниками Інституту археології Національної академії наук України проведено дослідження на земельній ділянці. Науковці не знайшли археологічного культурного шару, об’єктів культурної спадщини, які підлягають консервації або музеєфікації на місці та подальшому використанню. Тому Інститут археології НАН не заперечує проти продовження земляних та будівельних робіт на вулиці Круглоуніверситетській, 5-7.

Прокурор Офісу генпрокурора звернувся з аналогічним клопотанням повторно й інша суддя Печерського суду — Ірина Литвинова — ділянку знову арештувала.

Бенефіціарами ТОВ «Ресторан «Ділові зустрічі» через кіпрську компанію ELAKOL DEVELOPMENTS LIMITED є троє громадян Литви — Марина Познякова, Тумєнас Раймондас, Агне Рузгиєне — та українець Іван Молчанов.

За даними ЗМІ, Іван Молчанов — син співзасновниці компанії «Столиця груп» Владислави Молчанової. Вона була довіреною особою лідерки партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко під час президентських виборів 2019 року і є однією із спонсорок «Батьківщини».

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *