Поліції продовжили розслідування можливих зловживань на «Суспільному» на 3 місяці

Печерський суд Києва продовжив на три місяці строк досудового розслідування щодо ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 5 жовтня.

Строк досудового розслідування закінчується 8 січня 2021.

Досліджуються факти можливих незаконних дій посадових осіб ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та Благодійного фонду «Підтримки створення та розвитку суспільного телебачення і радіомовлення в Україні» при використанні коштів, наданих міжнародними спонсорами для ПАТ «НСТУ», можливого розкрадання коштів шляхом завищення кошторисів виконаних робіт, проведення подвійного фінансування «грантових» проектів як за рахунок Фонду, так і за бюджетні кошти, фактичного залучення до виконання проекту працівників «Суспільного» та використання технічних можливостей компанії, з подальшим конвертуванням отриманих коштів у готівку через фізичних осіб-підприємців, в тому числі з числа родичів співробітників ПАТ «НСТУ».

Так, між Фондом та ФОП укладено договір про встановлення телестудій «Суспільне телебачення» в містах Дніпро, Запоріжжя та Миколаїв.

Відповідно до умов договору, виконання робіт здійснювалось з матеріалів, засобів та обладнання ФОП та мало передаватись до Благодійного фонду.

Але встановлено, що виготовленням декорацій безпосередньо займався начальник Управління з декорацій Департаменту з виробництва ПАТ «НСТУ» (який є родичем ФОП ) та його підлеглий за рахунок робочого часу та коштів ПАТ «НСТУ».

Крім того, що між ПАТ «НСТУ» і ТОВ «ВіжнХаус» укладено договір про закупівлю аудіовізуального обладнання на суму 15 млн грн.

ТОВ «ВіжнХаус» є офіційним представником та ексклюзивним дистриб’ютором програмного забезпечення для аудіо та відеобробки матеріалів компаній «Avid technology international b.v» (Ірландія) «Quadrus technology llc» (США).

Однак протягом 2017 року поставки технологічного обладнання виробництва цих паній ТОВ «ВіджХаус» не здійснювало. Техніка та її складові закуповувались у СГД на території України нібито за завищеними цінами та в подальшому постачались до ПАТ НСТУ.

Крім того, Державна аудиторська служба України провела ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності ПАТ «НСТУ» за період з 01.01.2014 по 31.12.2019, за результатами чого складено акт ревізії від 23.04.2020, в якому вказано ряд порушень, що були допущенні службовими особами ПАТ «НСТУ».

Кримінальне провадження у квітні 2019 реєструвало Державне бюро розслідувань, але сьогодні його розслідує Головне слідче управління Національної поліції.

Слідчий попросив суд продовжити строк розслідування, посилаючись на потребу провести судово-економічну експертизу, будівельно-технічну експертизу, встановити осіб із числа працівників благодійного фонду і «НСТУ», які можуть бути причетні до порушень та ін.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *