Соломʼянський районний суд Києва передбачив, що в разі внесення 12 мільйонів застави і звільнення з-під варти Назар Діордіца повинен носити електронний браслет та мати ще низку обовʼзків, у тому числі утримуватися від спілкування з підписниками у «Facebook», «Twitter», «Telegram» та «YouTube».
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу суду від 21 січня, якою Назарова взято під варту з альтернативою застави.
Блогер Назар Діордіца, який працює під псевдонімом Макс Назаров, підозрюється у виправдуванні збройної агресії РФ з допомогою відеороликів на YouTube, де він має більше 200 тисяч підписників.
Прокурор посилався на висновки судової лінгвістичної семантико-текстуальної експертизи інституту імені професора Бокаріуса.
Так, в одному з відеозаписів Назаров пояснював війну проти України завчасними домовленостями між президентом США та президентом Росії. Мовляв, Росія не напала б на Україну, не маючи погодження від президента США. В іншому відео, зазначається, що були «причини» напасти на Україну. Збройна агресія РФ описується не як агресія, а навпаки, прирівнюється до ситуації, коли лев/ведмідь (тобто Росія), нібито, захищається.
Назаров у судовому засіданні говорив, що є відомим журналістом, телеведучим. Вважає, що жодного разу не зрадив ні Україні, ні своїм принципам. Пояснив, що в силу своєї професійної діяльності записував ефіри з відомими українцями і під час цих ефірів висловлювався проти агресії Росії стосовно України.
Визначаючи розмір застави, слідчий суддя врахував майновий стан підозрюваного.
Діордіца володіє автомобілем Porsche Cayenne, 2016 року випуску, зареєстрований як ФОП (діяльність інформаційних агентств) та є засновником ТОВ «Наш 365» і ТОВ «Наш спротив».
До 28.06.2024 Діордца володів квартирою площею 32,6 кв.м., яку подарував своїй матері.
Його дружина має автомобіль Jeep Compass, 2017 року випуску, зареєстрована як ФОП із видом діяльності – роздрібна торгівля квітами, рослинами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них у спеціалізованих магазинах. На праві приватної власності їй належать три квартири 78 кв.м, 46 кв.м і 41 кв.м.
Тому суддя дійшов висновку, що застава в 12 млн гривень, яку пропонував прокурор, не буде завідомо непомірною.
Під час досудового слідства планується встановити і допитати як свідків осіб, які переглядали та читали повідомлення Діордіци. Адже, за версією слідства, він вчинив злочин шляхом спілкування зі своїми підписниками у соціальних мережах «Facebook», «Twitter», «Telegram» та «YouTube». Тому суд вирішив, що в разі внесення застави підозрюваний повинен носити електронний браслет та мати ще низку обовʼзків, у тому числі утримуватися від спілкування з підписниками у «Facebook», «Twitter», «Telegram» та «YouTube».
Наразі відомо, що адвокат Діордіци подав апеляційну скаргу на рішення про запобіжний захід.