САП закрила справу проти суддів, які винесли рішення на користь Насірова

Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила справу щодо суддів Окружного адміністративного суду Києва, які задовольнили позов екс-голови ДФС Романа Насірова.

Про це повідомляє прес-служба Окружного адміністративного суду Києва.

Справу про винесення неправосудного рішення зареєструвало 14 грудня 2017 Національне антикорупційне бюро за заявою народного депутата.

Про кримінальне провадження стало відомо у березні 2018-го, коли справу розглядав Київський адміністративний апеляційний суд. Насіров зробив заяву, що це також є втручанням у роботу суддів апеляційного суду, після чого провадження у справі було припинено, а судді обох інстанцій звернулись до Вищої ради правосуддя і генпрокурора про втручання в їх роботу.

Печерський районний суду Києва 16 травня зобов’язав ГПУ внести відомості до ЄРДР про кримінальне правопорушення та розпочати досудове розслідування за фактом втручання у діяльність суддів Окружного адміністративного суду міста Києва.

Як відомо, 23 листопада 2017 року Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов Романа Насірова і встановив:

1) наявність у Насірова як голови Державної фіскальної служби повноважень приймати рішення про розстрочення та/або відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу платників податків без обмежень у сумі та в межах одного бюджетного року;

2) відсутність у голови ДФС повноважень аналізувати фінансовий стан платника податку, який звернувся із заявою про розстрочку або відстрочку грошового зобов’язання чи податкового боргу;
3) відсутність у голови ДФС повноважень відмовити у відстрочці чи розстрочці за наявності позитивного висновку територіального органу Державної фіскальної служби.

Справу розглядала колегія суддів у складі Євгена Аблова (головуючий), Павла Григоровича, Ігора Смолія.

У НАБУ вважають, що рішення суперечить вимогам Податкового кодексу та «Положення про Державну фіскальну службу України», затвердженого Кабінетом міністрів. На рішення подано апеляцію. Крім того, в антикорупційному бюро вбачають порушення при авторозподілі справи.

Нагадаємо, що Шевченківський суд Києва 27 листопада 2017 почав розглядати по суті справу за обвинуваченням екс-голови ДФС Романа Насірова і директора Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новікова. Їх обвинувачують у зловживанні владою і службовому підробленні при наданні компаніям Олександра Онищенка розстрочок податкового боргу та зобов’язань на 2 млрд грн.

31 січня 2018 року Кабінет міністрів звільнив Насірова з посади голови Державної фіскальної служби. Тепер він оскаржує це рішення в суді.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *