Шахраї отримали $16 тис. начебто для замголови СБУ Демчини

Суд затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором і Євгеном Потьомкіним, звинуваченим у шахрайстві.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок суду від 5 вересня.

За матеріалами справи, Потьомкін був посередником при отриманні коштів у підприємця для чоловіка, який представлявся довіреною особою першого заступника Голови Служби безпеки України – начальника Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією Центрального апарату Служби безпеки України Павла Демчини.

Йшлося про підприємця з Хмельницької області, який займається роздрібною торгівлею алкогольними напоями, але на окремі місця торгівлі алкогольними напоями начебто не мав ліцензій.

З травня чоловік зустрівся з підприємцем  у закладі «L Kaffa» в Києві по вул. Михайла Гришка, 3 і представився довіреною особою замголови СБУ. Саме від Демчини він начебто дізнався про порушення в роботі підприємця. Водночас він сказав, що підприємець може уникнтути слідчих дій, якщо надасть $25 тис., які будуть у подальшому передані Демчині.

Підприємець відповів, що такої суми не має. Після цього його повідомили про зменшення суми до $16 тис.

10 травня «довірена особа» познайомила підприємця з Потьомкіним, представила останнього як свого помічника по роботі в СБУ і сказала, що гроші треба передати саме йому. Того ж дня Потьомкін в салоні автомобіля отримав гроші, при цьому підтвердивши, що виключно зусилля «довіреної особи» Демчини запобігли перешкоджанню законній господарській діяльності підприємця з боку правоохоронних органів.

У вироку суду зазначається, що інформація про зв’язок з Демчиною була неправдива.

Потьомкіна звинуватили у закінченому замаху на заволодіння чужим майном шляхом обману, вчинене групою осіб та у великих розмірах, злочині за ч.1 ст.28, ч.2 ст.15, ч.3 ст.190 КК України.

Обвинувачений уклав угоду з прокурором про визнання винуватості.

Суд призначив йому узгоджене сторонами покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки, звільнивши його від відбуття покарання з іспитовим строком на 1 рік.

Нагадаємо, що  7 вересня 2018 року детективи НАБУ направили на погодження прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури проект повідомлення про підозру першому заступнику Голови СБУ Павлу Демчині за фактом можливого незаконного збагачення. У відповідь Демчина подав в ГПУ заяву про вчинення злочину співробітниками НАБУ, звинувативши їх в дискредитацї за участю наближених ЗМІ.

За версією слідства, чиновник у 2015-2016 рр. придбав та забезпечив реєстрацію на членів своєї сім’ї активів на суму щонайменше 3,76 млн грн, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами.

У березні 2017 року «Слідство інфо» випустило сюжет «Демчина з іншого життя» про незадекларовані статки високопосадовця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *