Співробітника суду не встигли покарати за записуючу лампочку

Пирятинський районний суд Полтавської області визнав чоловіка винним у незаконному зберіганні засобу негласного отримання інформації, але через закінчення строків не застосував жодного стягнення.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на постанову від 28 вересня.

До відповідальності притягувався чоловік, який працює в Оржицькому райсуді Полтавської області на посаді консультанта зі статистики.

16 червня 2020 року о 12 годині 20 хвилин біля адміністративної будівлі Оржицького райсуду чоловік на парковочному місці зберігав при собі предмет білого кольору, зовні схожий на лампочку, з інструкцією на англійській мові.

За висновком спеціаліста, предмет, схожий на лампочку, є прихованим відео-аудіо-передавальним пристроєм, перебуває в робочому стані і належить до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації.

Чоловік надав письмові пояснення, що свою вину не визнає. Він стверджував, що спеціалістом, який складав висновок, фактично експертиза камери не проводилась, камера не вмикалась, а висновок має фіктивний характер. Камери такого типу вільно продаються на території України, включаючи й найбільший інтернет – магазин «Розетка». Просив закрити провадження за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Однак суд вважає, що правопорушення є доведеним. Заяви про те, що висновок спеціаліста є фіктивним, не заслуговують на увагу, оскільки така оцінка висновку спеціаліста ґрунтується на особистих припущеннях і не підтверджена належними та допустимими доказами. Крім того, перед не заявлялось перед судом клопотання про проведення судової експертизи щодо можливості спростування висновку спеціаліста.

Але правопорушення вчинено 16 червня 2020 року, тобто на момент розгляду справи пройшло понад 3 місяці.

Тому суд визнав чоловіка винуватим, але закрив справу у зв’язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *