Справа Ємельянова-Ізрайліта розслідувалась поверхово, новому слідчому дали ще рік

Печерський суд продовжив до 14 лютого 2021 року строк досудового розслідування в кримінальному провадженні, що об’єднує епізоди по замаху на викрадення бізнесмена Владислава Ізраеліта і вимагання передачі корпоративних прав на компанії в екссудді ВГСУ Артура Ємельянова.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 6 лютого.

У серпні Києво-Святошинський відділ поліції розпочав справу за заявою Ємельянова, що бізнесмени Слуцький і Ізраеліт вимагають у нього передати частки в компаніях на території ЄС. Провадження, де потерпілим є громадянин Німеччини Ізраеліт. який звинувачував Ємельянова у замовленні його викрадення, завела Генеральна прокуратура України на підставі інформації австрійської поліції.

30 січня 2019 обидва провадження об’єднали в одне і розслідуванням займалась ГПУ.

31.01.2019 та 05.03.2019 ГПУ зверталась з клопотанням до компетентних органів Австрії про міжнародну правову допомогу щодо справи про можливе замовлення Ємельяновим викрадення Максима Слуцького, який мешкає в Австрії, та якого 26.12.2018 було викрадено на території Словацької Республіки з метою впливу на дружину задля передачі останньою майнових прав на підприємства.

23.05.2019 до Генеральної прокуратури України надійшли матеріали виконаного міжнародного доручення.

20.06.2019 заступником начальника відділу 04/2/4 Генеральної прокуратури України Шевченком А. спрямовано лист до Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генеральної прокуратури України щодо перекладу матеріалів, наданих компетентними органами Республіки Австрія на виконання запиту про правову допомогу на 895 арк.

У Департаменті міжнародно-правового співробітництва відповіли, що відділ організації перекладів забезпечує письмовий переклад матеріалів, у межах кримінальних проваджень, досудове розслідування у яких здійснюється виключно слідчими підрозділами Генеральної прокуратури України.

10.12.2019 Генеральним прокурором підслідність у кримінальному провадженні визначено за центральним апаратом Державним бюро розслідувань.

Слідчий ДБР повідомив суду, що у справі допитано потерпілих Ємельянова та Ізраеліта. допитано шістьох свідків, направлено два запити в Австрію про міжнародну правову допомогу.

Водночас слідчий зазначає, що більшість допитів проведено неналежно та поверхнево, усіх очевидців події та причетних осіб не встановлено, до теперішнього часу не виконано переклад матеріалів, отриманих за від компетентних органів Австрії.

Злочин за ч.4 стю189 ККУ – вимагання організованою групою – належить до категорії особливо тяжких.

Слідчий просив продовжити строк досудового розслідування до 12 місяців. Суд побачив підстави його задовольнити. А саме, що необхідно встановити та допитати всіх свідків, додатково раніше допитаних свідків, зокрема провести одночасні допити, перекласти матеріали міжнародного доручення та провести інші слідчі дії.

За публікаціями ЗМІ, у 2018 році прокуратура Австрії почала розслідування кримінальної справи стосовно колишнього судді Вищого господарського суду України Артура Ємельянова і його ексдружини. Заяви подали бізнесмен Ізрайліт та сімейна пара Максим Слуцький і Юлія Каплан. Вони звинуватили суддю, його колишню дружину та їхнього бізнес-партнера Павла Маліка в шахрайстві і замовленні викрадення. Слуцький, Ізрайліт і Каплан виїхали з України на початку дев’яностих, набули німецького громадянства і ведуть у Німеччині та Австрії готельний бізнес.

Нагадаємо, що Артур Ємельянов також підозрюється у втручанні в діяльність судових органів і роботу автоматизованої системи документообігу суду. Компанії, які втратили через судові рішення майно і визнані потерпілими, заявили цивільні позови на 535 млн грн. Розслідування цієї справи завершено і вона має бути передана до суду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *