Суд арештував майно колишнього керівника «Родовід Банку»

Печерський суд Києва за клопотанням військової прокуратури арештував нерухоме майно колишнього голови правління «Родовід Банку» Дмитра Єгоренка.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвали суду від 12 червня.

Арешт накладено у справі про пособництво у розтраті і заволодінні 18,5 млн грн коштів «Родовід Банку», шляхом складання та надання завідомо неправдивих документів, щодо нібито існування, до призначення тимчасової адміністрації в АТ «Родовід Банк», господарських відносин між банком і ТОВ «РЕД» з приводу оренди будівлі за адресою м. Київ, пров. Рильський 4.

Окрему справу стосовно Єгоренка завели 5 квітня 2018 року за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 КК України.

За даними державного реєстру, Єгоренку та його дружині належить 34 об’єкти нерухомості: земельні ділянки, дві квартири, машиномісця, будинок, нежитлові приміщення. Суд арештував особисте майно підозрюваного, а також його частки у спільному майні з дружиною.

Нагадаємо, що обвинуваченими у справі про розрату коштів «Родовід Банку» є екс-нардеп Олександр Шепелев і його дружина Галина.

У 2009 році після націоналізації «Родовід Банку» Шепелев, за версією слідства, став неформальним «смотрящим» за банком і організував передачу йому в оренду будинку у Рильському провулку,4. Власницею новозбудованого об’єкта була дружина Шепелева – Галина. З вересня 2009 по березень 2010 «Родовід Банк» під виглядом оренди офісу заплатив 18,5 млн грн. За версією слідства, договори оренди були фіктивними і банк в цей будинок не переїхав і приміщеннями не користувався.

Крім того, за даними слідства, Шепелев організував розтрату «Родовід Банком» 24,8 млн грн під приводом ремонту будинку у Рильському провулку. Насправді, як стверджують слідчі, ремонт не проводився.

Замість «Родовід Банку» у будівлі на Рильського у 2010-2011 рр. влаштував собі офіс народний депутат від Партії регіонів Юрій Іванющенко. У цей час із приходом до влади Віктора Януковича Шепелев сам примкнув до регіоналів.

Далі, за матеріалами справи, розуміючи, що заступник голови правління банку «Союз» Сергій Дядечко (колишній акціонер «Родовід Банку») знає про його злочинні схеми розкрадання коштів «Родовід Банку», Шепелев начебто двічі планував його вбивство, але не задум не був доведений до кінця.

У 2014 році, в статусі підозрюваного, перебуваючи в лікарні, Шепелев втік разом із конвоїром і переховувався за кордоном. Останнім часом проживав у Росії.

8 лютого 2018 СБУ затримала Олександра Шепелева поблизу Києва. Він був побитий і стверджував, що повернувся в Україну кілька місяців тому, написавши генпрокурору, що хоче дати показання. За словами Шепелева, його викрали і побили люди, які представлялись військовою прокуратурою і вимагали компромату на діючу владу. При затриманні в нього виявили посвідчення підполковника «Міністерства державної безпеки «ДНР» на ім’я іншої особи, але з його фотокарткою.

З лютого 2018 Шепелев утримується під вартою.

У 2006-2010 рр. Олександр Шепелев був народним депутатом від «Блоку Юлії Тимошенко», а після обрання президентом Віктора Януковича – членом фракції Партії регіонів.

Колишній тимчасовий адміністратор «Родовід Банку» Сергій Щербина розповідав, що Шепелев був «смотрящим» у банку від Юлії Тимошенко.

Зараз у судах міста Києва і Київської області знаходиться п’ять кримінальних справ стосовно Олександра Шепелева. Остання передана до Печерського суду 25 травня цього року і стосується розтрати коштів «Родовід Банку». Загалом екс-нардепу інкримінують розтрату коштів банку в сумі понад 300 млн грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *