Суд обирає запобіжні брату Вовка і його спільнику

У Вищому антикорупційному суді почалося обрання запобіжних заходів адвокату Юрію Донцю і Юрію Зонтову, брату голови Окружного адмінсуду, які підозрюються у підбуренні громадянина до надання неправомірної вигоди судді.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Наразі в судових засіданнях прокурор вже зачитав фабулу справи, з якої вбачається, що гроші бралися в деякого громадянина Коваленка за рішення на користь ТДВ «СК «Акс Кепітал» за позовом до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

А рішення це мала ухвалити суддя ОАСК – Тетяна Балась. Однак отримання неправомірної вигоди суддями ОАСК начебто спочатку погоджувалося із головою цього суду Павлом Вовком. І посередником для таких переговорів виступав рідний брат Вовка – Юрій Зонтов.

6 квітня 2021 року детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП викрили адвокатів Донця і Зонтова на отриманні 100 тис. доларів США неправомірної вигоди для подальшої передачі судді.

Хто такий брат судді Вовка?

Нижче хронологія подій у викладі прокурора.

13.01.2021 Коваленко на прохання адвоката Донця зустрівся з ним у супермаркеті Сільпо, що на вулиці Січових стрільців. Під час розмови Донець повідомив Коваленку про можливість отримати позитивне для юридичної особи судове рішення. У Донця начебто виник злочинний умисел на підбурення Коваленка до надання неправомірної вигоди судді ОАСК за прийняття рішення. Донець став переконувати Коваленка, що має зв’язки в ОАСК. Він нібито повідомив, що для отримання потрібного рішення судді ОАСК треба передати 120 тисяч доларів. Донець вирішив залучити до цього плану свого знайомого — Юрія Зонтова, який є рідним братом голови ОАСК.

14.01.21 Коваленко подав у НАБУ заяву про злочин.

15.02.2021 Донець зі свого мобільного зателефонува Коваленку і сказав, що наступного дня матиме зустріч із посередником, від якого дізнається про хід справи.

16.02.2021 біля будинку №32 по вулиці Євгена Коновальця Донець зустрівся із Зонтовим, який повідомив, що ще не зміг погодити все з головою ОАСК і уточнив, що питання може бути вирішено тільки після розмови з ним. Того ж дня Донець мав зустріч із Коваленком у себе в офісі і сказав, що для прийняття рішення суддею Балась і передачі їй неправомірної вигоди треба, щоб посередник спершу поспілкувався із головою ОАСК. Донець також повідомив, що хабара в сумі 100 тисяч доларів буде достатньо.

17.02.21 після підготовчого судового засідання Донець сказав Коваленку, що протягом місяця питання з передачею хабар буде вирішено.

10.03.21 Донець мав зустріч із Зонтовим, який розповів, що до 17-го числа вирішить питання із суддею Балась. Донець через три хвилини після розмови подзвонив Коваленку і поінформував, що наступного тижня будуть новини і, можливо, знадобиться передати частину хабара.

16.03.21 Донець зателефонував Коваленку і сказав, що Балась попередньо дала згоду на задоволення позову товариства за неправомірну вигоду в сумі 100 тисяч доларів США. Донець сказав принести частину грошей — 20 тисяч доларів.

25.03.21 Донець приїхав в офіс до Коваленка і почув, що той не має необхідної частини неправомірної вигоди, а може дати тільки 10 тисяч. Донець відповів, що він та його посередник (Зонтов) не заперечують. Чоловіки поїхали в банк, де Коваленко вилучив зі скриньки 10 тисяч доларів та передав Донцю.

29.03.21 Зонтов подзвонив Донцю і сказав, що Коваленка треба переконати віддати всю суму до 5.04.21. Того ж дня Донець через Telegram зв’язався із Коваленком і сказав підготувати гроші і проект бажаного рішення для передачі судді Балась. Того ж дня чоловіки знову навідалися до банку, де Коваленко забрав із сейфу 90 тисяч доларів, які віддав Донцю. Того ж дня по вулиці Омеляновича-Павленка Донець зустрівся із Зонтовим і в салоні авто віддав йому більшу частину грошей — 80 тисяч доларів, а також флешку з проектом судового рішення і паперовий примірник цього проекту. 10 тисяч доларів Донець залишив собі.

06.04.21 співробітниками НАБУ припинена злочинна діяльність Донця і Зонтова, оскільки чоловіків затримали.

Зі слів прокурора, за місцем проживання Донця детективи знайшли 20 тисяч доларів, які він собі залишив.

В офісі по вулиці Джона Маккейна, 22/1 вилучили решту 80 тисяч доларів, копію паспорта і автобіографію Зонтова, квитанції та рахунки на ім’я Вовка, альбом із фотографіями Павла Вовка. Там же вилучено 3,77 млн доларів, 840 тис. євро, 20 тис. фунтів стерлінгів, 230 тис. грн і 100 шекелів.

Квартира, в якій знайдено сейф і вилучено мільйони доларів, належить адвокату Юлії Пхайко. Ця жінка є співзасновницею ГО  «Розвитку транзитного потенціалу України» разом із Юрієм Зонтовим. Третім засновником цієї організації є адвокат Сергій Рогожук, який тепер є одним із захисників Зонтова в антикорупційному суді на обранні запобіжного заходу.

Працівники НАБУ також оглянули телефони Зонтова і Донця, що нібито підтверджує описані вище обставини, а також системну злочинну діяльність Зонтова.

Нагадаємо, що прокуратура просить взяти під варту обох підозрюваних. Для Донця визначити альтернативу – 14 мільйонів гривень застави, а для Зонтова – 70 мільйонів.

Обґрунтовуючи заставу, прокурор повідомив, що за 2015-2020 роки Донець офіційно заробив 8 мільйонів 891 тисячу гривень.

Зонтов за останні 5 років мав офіційний дохід понад 11 мільйонів гривень.

Із відкритих джерел відомо, що дружина Донця – Тетяна – працювала заступником начальника юридичного департаменту держкомпанії Укрспецекпорт. Вона звільнилась у серпні минулого року.

Прокурор підтверджує, що співучасник можливого злочину Зонтов є заступником начальника управління Служби зовнішньої розвідки.

У засіданні з обрання запобіжного Зонтову оголошувалсь перерва, оскільки вирішувалося питання відводу судді Ногачевського, який ініціювали адвокати підозрюваного.

Близько 21 години стало відомо, що відвід не задовольнили. Тоді суддя Ногачевський оголосив перерву в засіданні по Донцю і повернувся до Зонтова. Обрання запобіжного Донцю продовжиться о 8 ранку наступного дня.


Щоб не пропустити новини, підписуйтесь також у Телеграмі – https://t.me/sudreporter

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *