Суд поновлює ліцензію фірмі, яка оцінювала приміщення у справі Труханова

Суд скасував наказ Фонду держмайна, яким було анульовано сертифікат суб’єкта оціночної діяльності ПП «Брокбізнесконсалт».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення від 23 травня.

Саме оцінювач цієї компанії Галина Богданова у 2016 році складала для ТОВ «Девелопмент Еліт» звіт про визначення ринкової вартості нежитлового приміщення у в Одесі по вул. Косівська, 2-д. Об’єкт площею 14394,5 кв. м оцінили у 185 млн грн.

Як відомо, сьогодні мера Одеси Геннадія Труханова судять за придбання міською радою вказаного приміщення за завищеною вартістю.

Саме оцінка приміщення по вулиці Косівській стала приводом для анулювання сертифікату фірми-оцінювача.

Але суд з’ясував, що на звіт про оцінку є протилежні рецензії і зробив висновок, що ФДМУ не встановив усіх обставин, які необхідні для прийняття оскаржуваного рішення. Так, компанія «Брокбізнесконсалт» повідомляла, що її звіт має чотири позитивні рецензії і негативні рецензії працівника ФДМУ і ГО «Всеукраїнське об’єднання «Українське товариство оцінювачів». Відтак, як вважають у компанії, наразі не існує єдиної думки, що звіт виготовлено неякісно і тому неможливо однозначно стверджувати, що оцінювач допустила грубі порушення.

Такого ж висновку дійшла Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду. 23 квітня 2019 цей суд відмовив ФДМУ у скарзі на рішення в інтересах оцінювача Богданової. Остання добилася скасування рішення ФДМУ, яким її зобов’язали пройти підвищення кваліфікації і попереджали, що в разі відмови позбавлять свідоцтва.

27 травня 2019 керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури погодив змінене обвинувачення у справі Труханова. Зменшено суму коштів, заволодіння якими інкримінується обвинуваченим, із 180 млн грн до 92,6 млн грн. У прокуратурі зіслалися на досліджені докази і проведену експертизу. Більш докладні пояснення з цього приводу пообіцяли в найближчому судовому засіданні 31 травня. У суді мають зачитати новий обвинувальний акт.

9 квітня суд відмовив прокурору в допиті експертів, які дійшли у трьох експертизах до абсолютно протилежних висновків щодо вартості приміщення на вул. Косовській,2-Д або ж взагалі неможливості її визначення. Також відмовлено було в одночасному допиті уже допитаних свідків, показання яких були суперечливими. Після цього прокурор заявив клопотання про зміну обвинувачення і суд його задовольнив.

Як відомо, Малиновський суд Одеси розглядає справу за звинуваченням мера Труханова та ще семи осіб, в числі яких чиновники міської ради, засновник фірми «Девелопмент Еліт» і оцінювач Богданова.

У липні минулого року «Девелопмент Еліт» повернули частину з арештованих коштів від продажу приміщень, а саме 92 млн грн. З’ясувалося, що одна з експертиз на замовлення НАБУ показала саме таку ціну приміщень. Крім того, після цього Одеська мерія і «Девелопмент Еліт» зменшили ціну договору на половину.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *