Суд повернув прокурору справу Бакуліна про «вишки Бойка»

Голосіївський суд Києва повернув прокурору обвинувальний акт щодо Євгена Бакуліна для усунення недоліків.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 10 червня.

Оскільки колишній нардеп у розшуку, то його мали судити заочно. Прокурор і захист наполягали на призначенні обвинувального акта до розгляду, але суд вирішив, що це неможливо через виявлені недоліки.

Бакулін обвинувачується в участі у злочинній організації, складенні і видачі завідомо неправдивих документів і заволодінні коштами шляхом зловживання службовим становищем і відмиванні грошей у складі злочинної організації.

Йдеться про заволодіння коштами ДАТ «Чорноморнафтогаз» – в сумі 404 млн доларів (еквівалент  3,2 млрд грн), ПАТ «НАК «Нафтогаз України» – в сумі 450 млн грн і закінченому замаху на заволодіння  коштами ПАТ «НАК «Нафтогаз України» – в сумі 5, 1 млрд грн.

Бакулін обвинувачується у злочинах проти власності з матеріальним складом, але в обвинувальному акті чомусь зазначено, що потерпілих у провадженні немає. Водночас є посилання, що кримінальним правопорушенням завдано майнову шкоду державним інтересам на суму 404 млн доларів і 450 млн грн. Однак, хто представляє державні інтереси в даному випадку, також не зазначено.

Суд вважає, що такі недоліки обвинувального акта виключають можливість прийняття матеріалів справи до судового розгляду і повинні бути усунуті прокурором.

Ухвалу про повернення обвинувального акта прокурор має право оскаржити.

Справа надійшла до Голосіївського суду на початку грудня 2019. Приблизно через два місяці стало відомо, що апеляційний суд скасував арешт рахунку, на який Бакулін начебто отримував «відкат» за «вишки Бойка».

Бакуліна обвинувачують з приводу закупівлі у 2010 році самопідіймальних плавучих бурових установок не  безпосередньо у  виробника , а через підконтрольні фіктивні підприємства  «Highway Investment Processing LLP» та «Rigas Kugu Buvetava» за  явно завищеними цінами і заволодіння державними коштами у сумі більше 400 млн. доларів.

Історію з їх придбанням назвали «вишками Бойка» на честь тодішнього міністра енергетики Юрія Бойка.

Сьогодні «вишки Бойка» залишаються на території анексованого Росією Криму.

Євген Бакулін у 2010-2014 рр. очолював НАК «Нафтогаз України», що є  єдиним акціонером ДАТ  «Чорноморнафтогаз». За версією слідства, Бакулін спільно з іншими учасниками злочинної організації спланував і організував закупівлю «вишок». У березні 2018 Верховна Рада дала згоду на притягнення тодішнього нардепа до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Бакуліна. У квітні 2018 Бакуліна оголосили у всеукраїнський розшук.

У червні 2018 року одну з фігуранток «вишок Бойка», колишнього провідного інженера відділу закупівель товарів, робіт та послуг Департаменту комерції ДАТ «Чорноморнафтогаз», Анастасію Цибульську засудили до 5 років позбавлення волі умовно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *