Суд вкотре не зміг провести засідання у справі «діамантових прокурорів»

Голосіївський суд Києва 24 липня не зміг продовжити розгляд справи «діамантових прокурорів».

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Не з’явилося двоє обвинувачених.

Колишній заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимир Шапакін у лікарні після операції і невідомо, коли випишеться. Колишній заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць, зі слів адвоката, також у лікарні, але за сімейними обставинами, у зв’язку зі станом здоров’я сестри.

Дату наступного засідання мають повідомити додатково. Також судді виявили сказали, що хочуть побачити документи, які підтверджують поважність причин неявки обвинувачених.

Прокурорів прозвали діамантовими після того, як вдома у Корнійця при обшуку знайшли 102 діаманти. За матеріалами справи, у 2015 році свідок Рак передав $150 тис. доларів Валерію Гібаленку, який був знайомий з «діамантовими прокурорами».

Обвинуваченими у справі є Корнієць, Шапакін та їх знайомий Гібаленко. У березні 2019 минуло три роки як справа слухається у суді. Ймовірно, найближчим часом суд змінить порядок дослідження доказів у справі у зв’язку з неявкою свідків. У справі ще не досліджені письмові та речові докази і матеріали НСРД.

Рік тому  суд почав допит Рака. Він дав вільні показання і відповів на запитання прокурорів. З тих пір поновити допит не вдавалося. Кілька разів неможливо було забезпечити склад суду, а потім на засідання перестав з’являтися Рак. Крім того, у справі сталася заміна бокового судді і нова суддя хоче, щоб допит Рака почали спочатку. На початку 2019 стало відомо, що свідок Рак проходив амбулаторне обстеження в психіатричному відділенні лікарні. З тих пір в суді він так і ні разі не з’явився.

Рак був одним із неофіційних співвласників компанії «Гідроекоресурс», що займалася відновленням водойм. У 2015 році підприємство проводило розчистку водойми «Погребський старик» у Київській області. Підприємцям інкримінували, що під приводом розчистки вони незаконно добували пісок. У подальшому за закриття цієї справи «діамантові прокурори» начебто вимагали гроші.

У 2014 році Валентин Рак за шахрайство в особливо великих розмірах був засуджений Вінницьким міським судом до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна (текст вироку). За матеріалами справи, Рак та його спільник переконали одного чоловіка позичити їм 200 тис. доларів і гроші не повернули. Наразі вирок оскаржується у Верховному суді.

Раніше зі справи «діамантових прокурорів» була виділена так звана «сміттєва справа», де Корнієць також є обвинуваченим у захопленні частки підприємства «Ніколсан», що займається вивезенням сміття. Екс-прокурор начебто змусив засновника компанії переоформити 50% на його сестру Ларису Прокопенко. Справа розглядається у Деснянському суді Києва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *