Суд виправдав атошника, який вистрелив, щоб відігнати нападників на журналістів

Обухівський районний суд Київської області виправдав військовослужбовця, який вистрелив у повітря з нагородного пістолета, щоб прогнати нападників на журналістів «Стоп корупції».

Про це повідомляє  «Судовий репортер»  з посиланням на вирок від 15 травня.

3 травня 2018 чоловік приїхав в місто Обухів, щоб зустрітись із товаришем для спільної поїздки на святкування заснування добровольчого батальйону. З собою він взяв нагородну зброю – пістолет та набої, щоб постріляти в тирі на святкуванні. Проте товариш не міг зустрітись, тому обвинувачений прийшов на зупинку громадського транспорту, щоб повернутися в Київ. Чекаючи відправлення автобусу, він став свідком конфлікту – група молодиків спортивної статури почала нападати на осіб, які були одягнуті в футболки логотипом «Стоп корупція», били їх ображали та забирали відеокамери. Серед осіб на яких напали була жінка, обвинувачений вважав, що є загроза життю осіб, тому він вирішив зупинити нападників і підійшов ближче та сказав, що потрібно викликати поліцію, проте невідомі особи відповіли йому, щоб не втручався та пригрозили насильством. Обвинувачений наполягав на припиненню конфлікту, тому нападники частково переключилися на нього оточили, смикали за одежу та сумку, де знаходилась нагородна зброя. Обвинувачений попередив, що має зброю та вимагав припинити, але тиск продовжувався і чоловік запідозрив, що зброю можуть вкрасти. Він витягнув пістолет і тримав у руці та вимагав припинити бійку, але на нього не звертали увагу, тому він зробив один постріл вгору. Після цього його оточили і вимагали покласти пістолет, а він відмовлявся, кажучи викликати поліцію. Згодом на місце події прибули поліцейські, чоловік кинув зброю, на нього наділи кайданки і повезли у відділок.

Чоловіка звинуватили за ч.4 ст.296 ККУ – у хуліганстві із застосуванням вогнепальної зброї.

Обвинувачений переконував, що мотивом пострілу був захист осіб, на яких напали, він є учасником АТО, знає та вміє поводитись зі зброєю, розуміє її небезпеку, працював в охороні, має активну життєву позицію, і тому не міг стояти осторонь, коли був напад на людей, в мусив втрутитись, вказує, що його дії були самозахистом.

Журналісти «Стоп корупції» свідчили в суді, що приїздили знімати сюжет про автоперевезення в місті Обухові, а саме що місцеві водії відмовляються безкоштовно возити учасників АТО. На автозупинці хотіли опитати водії та інших людей. Але їх оточили незнайомці спортивної статури і почали бити. Після пострілу бійка зупинилась. 

Директор «Обухівтрансу» заявив, що по відношенню його підприємства з боку «Стоп корупція» відбулись не доброчесні дії. На думку свідка обвинувачений повинен був вчинити конфлікт з водієм автобусу щодо безкоштовного перевезення учасників АТО.

У жовтні 2018 суд звільнив від кримінальної відповідальності з передачею на поруки колективу місцевого жителя, який застосував насильство до журналістів.

Відтак суд зробив висновок, що 3 травня 2018 на зупинці громадського транспорту справді вчинялися злочинні дії, а саме напад на журналістів.

Чоловік, який не брав безпосередню участь у конфлікті і стояв поблизу бійки, здійснюючи постріл вгору з вогнепальної зброї мав намір саме зупинити конфлікт, що не спростовано стороною обвинувачення.

Такі дії не були вчинені з явної та очевидної неповаги до суспільства та зневаги до існуючих правил і норм поведінки в суспільстві, щоб самоутвердитися за рахунок приниження інших осіб, протиставити себе іншим громадянам, суспільству, державі.

Крім того, в судовому засіданні дослідженими доказами встановлено, що чоловік не направляв зброю на осіб, які стояли на зупинці, голосно повідомляв про причини своїх дій, вимагав припинити бійку та викликати працівників поліції.

Отже, суд прийшов до висновку, що інкриміновані дії чоловік вчиняв з метою припинення нападу на осіб, а не з хуліганських спонукань. В його діях відсутній мотив, спрямований на грубе порушення громадського порядку та такі ознаки як особлива зухвалість та винятковий цинізм, тому суд вважає, що в його діях відсутній склад такого злочину, як хуліганство. Складу іншого злочину суд також не вбачає і ухвалив виправдувальний вирок.

За ч.4 ст.296 КК України чоловіку загрожувало від 3 до 7 років позбавлення волі.

Виправданий – уродженець Донецька, одружений, має на утриманні трьох малолітніх дітей, військовослужбовець, раніше не судимий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email