Суд залишив догану співробітнику ГПУ, чиї підлеглі незаконно «кошмарили» фірму

Суд відмовив заступнику начальника управління Генпрокуратури у позові про скасування догани.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення Окружного адмінсуду Києва від 26 жовтня.

Оскаржувався наказ Генерального прокурора від 14 квітня 2017 року про притягнення до дисциплінарної відповідальності в частині оголошення догани.

Йдеться про Руслана Карпалюка, який є заступником начальника управління нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю – начальником відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення Департаменту нагляду у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності ГПУ.

Йому оголосили догану за неналежне виконання службових обов’язків та порушення вимог щодо поводження з ключем до ЄРДР.

У 2017 році до Генеральної прокуратури надійшло звернення групи народних депутатів щодо можливих порушень працівників прокуратури.

ДФС в Одеській області розслідувалась справа про ухилення від сплати податків ТОВ «ЗС Авто Еліт» на суму 3,5 млн грн.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 12 лютого 2016 року, яка набула чинності, рішення ДФС скасовано. 13 квітня 2016 року кримінальне провадження закрито за відсутністю складу злочину.

Однак у подальшому справу витребувано до Генеральної прокуратури, де постанову про закриття скасовано та об’єднано з іншим кримінальним провадженням.

8 листопада ГПУ визнала кошти на рахунках « 3С Авто Еліт» речовими доказами.

Далі підлеглі відділу, який очолює Карпалюк, систематично погоджували і особисто складали клопотання про накладення арештів на кошти ТОВ «ЗС Авто Еліт». Як аргумент для накладення арешту вказувався акт перевірки податкової.

При розгляді 20 таких клопотань суддям не повідомлялося, що податкові повідомлення-рішення щодо компанії судом скасовано і висновки акту податкової перевірки визнано необґрунтованими.

У подальшому слідчі судді скасовували арешти за скаргами представників компанії, оскільки їм не було відомо про існування вищезгаданого рішення адміністративного суду.

Внаслідок арештів рахунків фірма не мала можливості вчасно виплачувати зарплату та виконувати свої зобов’язанні перед контрагентами, що призвело до завдання збитків підприємству та погіршення ділової репутації.

Порушенням з боку Карпалюка було невжиття заходів для припинення незаконних дій його підлеглих. Такі дії було розцінено як намагання слідчих здобути додаткові докази і тиск на платників податків з боку слідчих підрозділів.

Керівнику підрозділу Карпалюку та одному з його підлеглих генпрокурор Луценко оголосив догани. Справу проти компанії «ЗС Авто Еліт» було закрито.

Карпалюк оскаржував догану, стверджував, що діяв законно і з метою встановлення обставин злочину. Однак його доводи визнали необгрунтованими.

Суд зазначив, що приховання інформації про скасування рішень ДФС, систематичність дій працівників ГПУ, одночасне внесення клопотань про арешт на одні й ті ж рахунки, не сприяло всебічному, об’єктивному та неупередженому їх розгляду в суді є свідченням упередженості та підриває авторитет органів прокуратури, у тому числі серед суддівського корпусу.

Крім того, в ході службової перевірки встановлено, що в період перебування начальника відділу за кордоном, його ключ використовувався для доступу до ЄРДР з ІР-адрес Генпрокуратури. Тому є припущення, що Карпалюк передав свій ключ чи його копію невстановленій особі, розголосив свій пароль доступу до реєстру, не заблокував свій ключ доступу на час виїзду за межі України.

Під час службового розслідування Карпалюк категорично відмовився пояснювати, як інша особа могла мати доступ до ЄРДР за допомогою його особистого ключа доступу. «…Я не виключаю, що я міг зайти до приміщення Генеральної прокуратури України під час лікарняного і взяти свій ключ, який у мене знаходиться на робочому місці в шухляді робочого стола, і зайти до ЄРДР», – говорив він.

Водночас у позовній заяві він стверджує: «… у випадку виключної службової необхідності, у періоди вказані у службовому розслідуванні, я на прохання працівників відділу здійснював перегляд відомостей ЄРДР. Однак вчинені дії не містять жодного дисциплінарного проступку. Без нагляду ключовий носій я ніколи не залишав, у позаробочий час та коли я перебуваю у відпустці зберігається у службовому сейфі. У робочий час ключ зберігається у шухляді робочого кабінету та таким чином забезпечується його безпека, постійний нагляд».

Встановлено, що такий доступ до ЄРДР мав місце у серпні 2015 року, коли Карпалюк перебував у Туреччині, а також у листопаді 2016, коли він був у Нідерландах. Це свідчить про системність таких порушень.

Поїздки підтверджуються копіями квитків з управління міжнародно-правового співробітництва та європейської інтеграції ГПУ і листом Державної прикордонної служби.

Суд не побачив підстав для скасування догани.

Руслан Карпалюк досі працює в Генеральній прокуратурі на тій самій посаді.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *