Суд зобов’язав НАБУ допитати прокурора САП щодо обставин затримання Насірова

Солом’янський суд зобов’язав детектива відділу внутрішніх розслідувань Управління внутрішнього контролю НАБУ допитати в присутності Романа Насірова прокурора антикорупційної прокуратури Романа Симківа в якості свідка.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 14 лютого. Рішення винесла суддя Ірина Антипова.

Прокурора мають допитати за участю потерпілого Насірова та його представника.

Управлінням внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017000000001150 від 12.04.2017 року, щодо вчинення детективами НАБУ та прокурорами САП, іншими невстановленими на даний час особами, відносно потерпілого Насірова низки правопорушень – незаконне позбавлення волі у приміщенні Солом’янського суду (ст. 146 КК), залишення в небезпеці (ст.135 КК), притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності (ст.372 КК), перевищення влади або службових повноважень (ст.365 КК).

27.12.2017 року Насіров подав старшому детективу НАБУ Грабару С.В. клопотання про допит Романа Симківа, який працює на посаді начальника четвертого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. 15.01.2018 року Насіров отримав відмову.

Суд визнав постанову детектива НАБУ про відмову необгрунтованою, скасував її і зобов’язав допитати прокурора Симківа.

Захисник Насірова стверджує, що Симківу відомі обставини подій 2-7 березня 2017 року. Йдеться про транспортування працівниками НАБУ Насірова, який був без свідомості, з лікарні «Феофанія» до Інституту кардіології імені академіка М.Д. Стражеска та блокування приміщення Солом’янського районного суду Києва. Як відомо, саме за таких обставини проходило повідомлення про підозру, затримання та обрання запобіжного заходу голові ДФС Роману Насірову.

Також адвокат Насірова подав клопотання щодо допиту судді Олександра Бобровника, але суддя Антипова взяла самовідвід, оскільки справа стосується судді Солом’янського суду, де вона також працює. Ухвали щодо допиту Бобровника суд наразі не виніс.

Раніше суд зобов’язав детектива повторно розглянути клопотання про допит голови Солом’янського суду Людмили Шереметьєвої, про допит помічника голови та прес- секретаря Солом’янського районного суду, а також секретаря судових засідань Солом’янського суду, який був при обранні запобіжного заходу екс-голові ДФС.

Аналогічно захист Насірова хотів допитати керівника апарату Солом’янського районного суду Києва. Детектив у допиті працівника суду відмовив. А Солом’янський суд зазначив, що керівник апарату працює в приміщенні по вулиці Полковника Шутова,1, а тому не була свідком подій 4-7 березня 2017 року в приміщенні на Вознесенському узвозі,10-Б.

Крім того, суд відмовив у допиті лікарів «Феофанії», зазначивши, що слідчий є самостійним у своїй діяльності і втручання в його роботу заборонено. Останнє рішення виніс суддя Бобровник, який обрав Насірову запобіжний захід.

31 січня 2018 року уряд звільнив відстороненого від обов’язків голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.

Нагадаємо, що 27 листопада 2017 року Шевченківський суд Києва почав розглядати по суті справу за обвинуваченням екс-голови ДФС Романа Насірова і директора Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новікова. Їх обвинувачують у зловживанні владою і службовому підробленні при наданні газовим компаніям нардепа Олександра Онищенка розстрочок податкового боргу та зобов’язань на 2 млрд грн.

25 жовтня 2017 року НАБУ почало розслідувати ще одне кримінальне провадження за ч.4 ст. 368 КК – одержання хабара. Детективи припускають, що Насіров міг отримувати неправомірну винагороду за відшкодування ПДВ.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *