Судді Лобану обрали запобіжний захід

Вищий антикорупційний суд застосував запобіжний захід до судді Чернігівського окружного адмінсуду Дмитра Лобана, який підозрюється в одержанні неправомірної вигоди.

Це стало відомо із відеотрансляції засідання.

Прокурор просив узяти Лобана під варту з альтернативою застави майже мільйон гривень. Але суд визначив запобіжний захід тільки у вигляді застави в сумі 762 тисячі 720 гривень.

Лобана підозрюють в одержанні 20 тисяч доларів хабара за рішення в адміністративній справі.

За версією слідства, суддя озвучив вимогу хабара громадянці Тетяні Бахмат в інтересах виробничого кооперативу «Лутава» за скасування рішення державного реєстратора щодо реєстрації угоди про дострокове розірвання договору оренди землі. Бахмат є співзасновницею цього кооперативу і 9 вересня за її заявою зареєстроване кримінальне провадження.

Громадянка під контролем правоохоронців 7 жовтня передала 7 тисяч доларів авансом, а 9 листопада — 13 тис. доларів уже за фактом виконаної домовленості, оскільки того дня Лобан ухвалив рішення на користь кооперативу. Після цього суддя був викритий. Детективам вдалося вилучити тільки другий транш хабара, перша частина суми нібито ще не знайдена.

Прокурор посилається на показання Бахмат і її листування із суддею в месенджері WhatsApp. Зокрема, Лобан начебто координував громадянку щодо змісту позовної заяви та її подання.

«Під час однієї із зустрічей 3 листопада 2021 року Лобаном надано заяву без підпису, підготовлену ним або іншими особами. Він надав цю заяву для Бахмут для долучення до матеріалів судового провадження. Незважаючи на те, що як суддя мав би бути безстороннім і не створювати ніяких документів за учасників процесу», — пояснив прокурор Гречишкін.

Суддя наполягав на таємності і в тексті листування була тільки мінімальна інформація, та водночас Лобан ще наполягав, аби громадянка потім видаляла ці повідомлення. Прокурор припускає, що суддя вже мав подібний досвід.

Захист зазначав про необґрунтованість підозри і те, що її вручену судді із порушеннями. Сам Лобан, на словами його адвоката, не становить загрози, тому найсуворіший запобіжний захід у вигляді ізоляції від суспільства, не є співмірним.

Крім того, на думку захисників, мала місце провокація, оскільки громадянка Бахмат наполегливо просила Лобана про зустріч, кажучи, що знає деяких суддів і має відомого батька. Під час допиту жінка підтвердила, що їй відомі були номери мобільних телефонів суддів Чернігівського окружного адмінсуду і господарського суду, але звідки в неї ця інформація вона не пам’ятає.

Дмитро Лобан працює суддею Чернігівського окружного адмінсуду з травня 2012 року.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *