Суддю покарали за арешт приміщень, пов’язаних з екснардепом Рибалкою

Вища рада правосуддя притягнула до дисциплінарної відповідальності суддю Зарічного суду міста Сум Олександра Капкіна. Судді винесли сувору догану і позбавили доплат до посадового окладу на 3 місяці.

Це вбачається із рішення Першої дисциплінарної палати ВРП від 11 листопада.

2 червня 2020 суддя Капкін задовольнив клопотання слідчого СБУ і арештував нежитлові будівлі у Дніпропетровській області, місто Синельникове. Вартість приміщень 16 млн грн. Суддя їх арештував як такі. що належать TOB «СНЕК ЕКСПОРТ», є речовими доказами і ухвалив передати на зберігання Агентству з розшуку та менеджменту активів.

Ухвалою Сумського апеляційного суду від 3 липня 2020 року ухвалу судді Капкіна скасовано.

Арештоване майно належало «СНЕК ЕКСПОРТ» тільки до 10 листопада 2014 року – у цей день компанія продала його ТОВ «АКВАРЄАЛ». Це підприємство у 2017 переоформило нерухомість на свого правонаступника – ТОВ «Волана».

Арешт накладався у справі щодо TOB «СНЕК ЕКСПОРТ» колишнього нардепа Сергія Рибалки. За версією слідства, приміщення використовувалися для виробництва продукції, яка ввозилася і продавалася на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей з метою отримання прибутку і фінансування терористичних організацій самопроголошених «Донецької народної республіки» та «Луганської народної республіки». Тобто слідчим вважається, що за допомогою цих приміщень фінансувався тероризм і їх визнано речовими доказами.

Ухвалу Капкіна скасували як таку, шо не є обгрунтована і суперечить матеріалам справи,

Представником віргінської компанії «Скутум Корпорейтів Лімітед», єдиного учасника ТОВ «АКВАРЄАЛ» на момент переоформлення нерухомого майна з ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ» виступала Євгенія Рибалка – мати колишнього нардепа Рибалки.

Події можливого злочину сталися у період з червня 2016 до березня 2017. Тоді як фірма «Волана» заснована 24 липня 2017.

«Волана» створена протоколом загальних зборів ТОВ «АКВАРЄАЛ» і єдиним засновником стала та сама віргінська компанія «Скутум Корпорейтів Лімітед». Пізніше ТОВ «Волана» переоформили на шотландську компанію.

Суддя Капкін з 2007 року працював у Шахтарському міськрайонному суді Донецької області. Указом Президента України від 14 лютого 2015 року був переведений на посаду судді Зарічного районного суду міста Сум.

Сергій Рибалка був народним депутатом у 2014-2019 рр. від Радикальної партії Олега Ляшка.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *