Товариш Труби зберігав гроші в офісі юридичної компанії, обіцяючи закрити справу про будівництво біля кладовища

Детективи НАБУ вилучили 74 тис. доларів в офісі ТОВ «Юридична компанія «Сектор права».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 5 грудня про обрання запобіжного заходу колишньому начальнику Головного управління ГПУ Ігорю Щербині.

За матеріалами справи, приблизно в кінці серпня – на початку вересня 2019 року Щербина створив у представників ТОВ «Едельбург Девелопмент» хибне уявлення про можливість впливу на закриття справи, яку розслідує Територіальне управління Державного бюро розслідувань у м. Києві, шляхом надання неправомірної вигоди у Директору ДБР Роману Трубі.

27 листопада 2019 спільник Щербини зустрівся із представником ТОВ «Едельбург Девелопмент» і начебто назвав суму 140 – 150 тис. доларів. Через два дні представника компанії нібито мав особисту зустріч зі Щербиною в офісі  «Сектору права», де той повідомив, що питання погоджено з Трубою ще у вересні, а гроші треба передавати двома частинами через його спільника. У 2014-2015 Щербина і Труба разом працювали в Головному слідчому управлінні ГПУ.

2 грудня 2019 у приміщенні ресторану Fujiwara Yoshi одержано 75 тис. доларів. Чоловік, який їх брав, одразу обміняв заздалегідь ідентифіковані грошові кошти на купюри аналогічного номіналу з іншими серійними номерами. Того ж дня, за версією слідства, Щербина отримав 57 400 доларів, а через 15 хвилин детективи НАБУ почали обшук в офісі. Під час обшуку Щербина добровільно видав гроші. Ще  16 700 доларів виявили на верху шафи, розташованої ліворуч від вхідних дверей до приміщення приймальні ТОВ «Юридична компанія «Сектор права».

Підозрюваний в суді при обранні запобіжного заходу заперечував, що причетний до скоєння злочину. Його адвокати вважають зібрані докази недопустимими. Відомо, що Щербина вийшов на свободу під заставу в 2,1 млн грн.

Йшлося про закриття справи щодо можливих зловживань службових осіб прокуратури Києва, Київської міської ради, КМДА, Департаменту ДАБІ у м. Києві при погодженні дозвільних документів про початкок проведення будівельних робіт та готовність об’єктів будівництва до експлуатації.

У Києві по вул. Старонаводницька, 42-44 будується ЖК Edeldorf на відстані 44,8 м від могили «Рокитської С.П.» на Звіринецькому кладовищі, яке є напівзакритим. Відповідно до Державних санітарних правил та норм, від території кладовища традиційного поховання і крематорію до житлових і громадських будівель, зон відпочинку, а також колективних садів та городів повинна бути відстань не менше 300 м. Але ДУ «Інститут громадського здоров`я ім. О.М. Марзєєва» зроблено висновок про можливість здійснення будівництва, оскільки Звіринецьке кладовище є закритим. Наразі розслідування триває.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *