У Харкові за вплив на прокурора хотіли $20 тисяч: один фігурант пішов на угоду

 Дзержинський районний суд Харкова затвердив угоду в справі про зловживання впливом.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 14 червня.

У серпні минулого року місцева прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом заволодіння коштами Комунального підприємства «Харківські теплові мережі». Переможцем низки закупівель на суму 7 мільйонів гривень стало ТОВ «Торгівельний будинок «Комункомплект».

Слідчі припускали привласнення коштів внаслідок завищення цін на труби і трубні вироби.  Групою осіб велася діяльність із виведення грошей, отриманих під час здійснення тендерних закупівель, в готівку. За інформацією ДФС, для обготівкування грошей використовували підконтрольне підприємство ТОВ «АКВЕДУК-УКРАЇНА».

У грудні 2020-го пройшла низка обшуків. У цей час в оперуповноваженого ДФС  у Харківській області, який здійснював оперативне супроводження цього розслідування, начебто виник умисел на одержання від директора ТОВ «АКВЕДУК-УКРАЇНА» 20 тисяч доларів неправомірної вигоди. За ці гроші він обіцяв не відобразити в протоколах про результати НСРД інформації, що вказує на причетність підприємця до злочину, а відобразить лише розмови на побутові теми, що в подальшому призведе до закриття прокурором справи.

На запитання щодо суми, яку він готовий заплатити, підприємець відповів, що не більше 10 тисяч доларів. Оперуповноважений на це начебто сказав, що такої суми недостатньо, і оскільки участь у розслідуванні бере прокуратура, то сума не може бути меншою 20 тисяч доларів.

Оперуповноважений ДФС залучив до свого плану в якості посередника підприємця, який працював у сфері виробництва сантехніки, та був знайомий із чоловіком, від якого треба було взяти гроші. Факт особистого знайомства із посередником мав створювати в жертви враження, що його не буде введено в оману і гроші будуть передані та обіцянки виконано.

27 січня 2021-го посередника затримали після передачі грошей. Саме він і уклав угоду про визнання винуватості.

Початково чоловіку інкримінували пособництво в одержанні службовою особою неправомірної вигоди у великому розмірі (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України). Але згодом справа надійшла до суду вже з більш м’якою кваліфікацією, за якою можна призначити покарання у вигляді штрафу – зловживання впливом за попередньою змовою групою осіб. Тепер йшлося про те, що гроші оперуповноважений ДФС і його спільник брали за вплив на прокурора.

Посередника, який уклав угоду про визнання винуватості, суд оштрафував на 93 тисячі 500 гривень.

Справа щодо оперуповноваженого з аналогічною кваліфікацією також передана суду і слухається окремо, кінцевого рішення там ще не прийнято.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *