У Києві експрокурор і адвокат отримали по 6 років тюрми за корупцію

410

Дніпровський районний суд міста Києва засудив колишнього прокурора і адвоката до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна.  

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 17 червня.

Влітку 2017 року в відділення «Кристал Банку» зайшов чоловік під приводом обміну валюти. Через касу банку йому видали 85 тисяч доларів, хоча кошти в гривні він так і не вніс.

Після виявлення недостачі начальниця відділення того ж дня, в пʼятницю, в поліцію не звернулася, а написала заяву тільки в понеділок. Згодом вона пояснювала, що у вихідні намагалася врегулювати проблему самостійно. У подальшому поліція встановила особу відвідувача, але підозру йому не повідомили. Натомість виникла версія про співучасть у злочині співробітниці банку.

Прокурор Київської місцевої прокуратури № 2  провів особистий прийом начальниці відділення банку та її співмешканця і домовився з ними про зустріч у неформальній обстановці у позаробочий час.

Наступна зустріч була в районі супермаркету на Броварському проспекті. Прокурор був зі своїм знайомим адвокатом, який раніше 20 років пропрацював у прокуратурі. Співробітниці банку, начебто, сказали заплатити 15 тисяч доларів за неповідомлення про підозру.

Згодом адвокат отримав від співмешканця працівниці банку частину грошей — 2500 доларів. Потім переконав дати ще 400 доларів нібито для експерта Київського НДЕКЦ МВС України, щоб пришвидшити економічну експертизу.

18 червня 2018-го адвоката затримали біля супермаркету на Броварському проспекті після передачі йому 20 тисяч доларів.

У судовому засіданні обвинувачені заперечували причетність до злочину і стверджували, що це все провокація. 

Бувший прокурор говорив, що співробітниця банку і її цивільний чоловік були в нього на прийомі і благали про допомогу,  просили хоча б порадити їм адвоката. Щоб здихатися відвідувачів він буцімто навмання дав їм декілька номерів різних адвокатів, серед яких був і його знайомий — також колишній прокурор. Потім ці люди всіляко намагалися організувати їхню спільну зустріч, але він відмовлявся.

Одного разу, як розповідав експрокурор, вони з цим адвокатом закуплялися в магазині для спільного відпочинку. І саме тоді до них підійшли співробітниця банку з цивільним чоловіком. Чоловіки зайшли в ресторан випити кави і співмешканець працівниці банку підсів до них. Але прокурор запевняв, що бесіди з тим чоловіком не вів і грошей від нього не отримував. А з адвокатом, який був на зустрічі, він завжди мав дружні відносини, які не змінилися і вони активно продовжують спілкуватися до сьогодні.

Інший обвинувачений у судовому засіданні повідомив, що з тими людьми спілкувався як адвокат і гроші отримав фактично як гонорар. У звʼязку зі складністю роботи та додатковими обставинами його винагорода виросла до 20-22 тис доларів США.  

Клієнт нібито постійно наполягав на тому, щоб перевести його дружину в статус свідка, казав, що за виведення справи «в нуль» вони готові дати гроші посадовим особам, намагався підбурити дати хабара прокуророві. Адвокат стверджував, що тричі наголосив, що працює лише в правовому полі, але клієнт неодноразово намагався його переконати. Не бажаючи втрачати клієнтів, адвокат начебто вирішив говорити їм те, що вони хочуть чути та пообіцяв добитися позитивного результату.

Цей же обвинувачений під час допиту в суді повідомляв, що після звільнення з прокуратури і до затримання офіційно адвокатську діяльність не вів, договори про надання правничої допомоги ні з ким не укладав. Адвокатське свідоцтво отримав ще в 2004-му, але не користувався ним, тому що до 2014 року працював у прокуратурі. Відомості про себе до Єдиного реєстру адвокатів також не вносив, тому що хотів поновитися в органах прокуратури та не планував вести адвокатську діяльність. У 2018-му він надавав юридичні консультації в різних галузях права, а також розробляв стратегії захисту в кримінальних провадженнях. Співробітницю банку він офіційно не представляв як адвокат, договору з нею не мав. Після того як він розробив стратегію захисту, то звʼязався з іншим адвокатом, щоб той супроводив її на допит до слідчого.

У матеріалах справи є записи телефонних розмов, які спростовують версію про те, що гроші були гонораром адвоката. Зокрема, зафіксовано, як адвокат говорить співрозмовнику, що «…експерт сказав, що піде на зустріч, проте хотів би побачити якусь винагороду, тобто стимул….». На запитання «…Скільки стимул у нього?..», відповідає: «…Чотири папірці захотів. Захотів пʼять, проте товариш домовився про чотири папірці (…) Сказав, що за тиждень він це все зробить…».

Під час останньої передачі коштів біля супермаркету чоловік запитував адвоката, скільки на знак подяки треба дати його похреснику (прокурору — ред.). Останній відповів, що «дві тисячі». І при цьому уточнив, що 20 тис доларів, які він бере, призначаються іншим особам.

Дослідивши матеріали кримінального провадження, суд дійшов висновку, що саме від обвинувачених надійшла незаконна пропозиція. Спочатку вони говорили про необхідність «віддяки» за їхню роботу, а згодом в смс-повідомленнях та при особистих зустрічах називали конкретні суми коштів, які постійно збільшувались, що і спонукало людей звернутися до правоохоронних органів.

error18
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookies з метою аналізу трафіку та надання реклами і послуг на основі профілю ваших інтересів. Якщо ви хочете дізнатися більше або заборонити використання усіх чи деяких cookies, ознайомтесь з нашою Сookie Policy. Якщо ви натиснете «погоджуюсь» чи продовжите навігування сайтом, ви погоджуєтесь з політикою cookies. Погоджуюсь