У Миколаєві суддя виніс вирок грабіжнику у період відпустки

Миколаївський апеляційний суд скасував вирок, який суддя ухвалив під час відпустки.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 11 червня.

У жовтні 2017 року обвинувачений зі спільником прийшли в гості і винесли з квартири телевізор, електричне точило і мобільний телефон. Співучасник підпер двері квартири, заблокувавши господаря, поки обвинувачений з речами не відійде на безпечну відстань. Коли потерпілому вдалося все ж вибігти на вулицю, то обвинувачений двічі вистрелив в його бік. Потерпілий відбувся легкими тілесними ушкодженнями.

У листопаді 2017 обвинувачений тричі викрадав мобільні телефони.

У грудні 2019 Центральний райсуд Миколаєва засудив чоловіка до 4 років позбавлення волі.

Прокурор оскаржив вирок, вимагаючи суворішого покарання – 6 років в’язниці.

Він звернув увагу, суддя Володимир Алєйніков, після проголошення обвинуваченим останнього слова, 18 грудня 2019 року вийшов до нарадчої кімнати, де перебував до 24 грудня 2019, тобто до оголошення вироку, але, за даними звіту про автоматичний розподіл від 19.12.2019 р., який є у вільному доступі на Інтернет сайті «Судова влада України», суддя Алєйніков В.О. перебував у відпустці відповідно до наказу від 11.12.2019.

За повідомленням голови Центрального районного суду м. Миколаєва, отриманого на запит апеляційного суду, суддя Алєйніков перебував у відпустці з 16 по 24 грудня 2019 включно.

Отже, суддя перебуваючи у відпустці, не маючи права виконувати свої обов’язки зі здійснення правосуддя, не тільки розглядав кримінальне провадження, а й після перебування у нарадчій кімнаті оголосив вирок, що є неприпустимим, і, в тому числі, є порушенням таємниці нарадчої кімнати.

Вирок скасували і справу відправили на новий розгляд до суду першої інстанції.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *