Вищий антикорупційний суд провів чергове засідання у справі ексзамміністра з питань окупованих територій Юрія Гримчака.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
1 жовтня допитали Сергія Че, директора і співвласника ТОВ «Катран-К», що володіє приміщенням «Ринку Рибалка». Цього свідка попросила викликати сторона захисту.
Че сказав, що ніколи не знав Гримчака і вперше почув про нього саме у зв’язку з цією кримінальною справою.
Він підтвердив, що у 2019 році його підприємство вивчало можливості реконструкції «Ринку Рибалка», що є пам’яткою місцевого значення і входить до охоронюваної зони ЮНЕСКО.
З юристом Святненком Че познайомив його партнер — Сергій Волков. Святненко запропонував послуги щодо отримання дозволів на реконструкцію і попросив видати довіреність на свого напарника Сергія Сахна, щоб він представляв «Катран-К» в Мінкульті.
Свідок стверджує, що родича Гримчака — Овдієнка — він сприймав як члена команди Святненка, який спеціалізується саме на питаннях, які цікавлять їх підприємство. Прізвище Гримчака на зустрічах він не чув.
450 тисяч доларів родичу Гримчака повіз не Святненко, а його помічник Сахно, якому початково відводилася суто технічна функція. Таку роль Сахна підтвердив і свідок Че, кажучи, що той справив враження “хлопчика на побігеньках”.
Че повідомив, що ніякої стратегії отримання погодження на той час вироблено не було. Святненко тільки переконав «Катран-К» укласти договір з Інститутом експертиз культурної спадщини для оцінки впливу реконструкції на сусідні об’єкти.
Компанія зробила тільки офіційний платіж Інституту експертиз культурної спадщини. Інші грошові суми, за словами директора «Катран-К», не звучали, навіть оплата послуг Святненка не обговорювалась. Че пояснив, що Святненко ще нічого такого не зробив, аби варто було спілкуватися про його гонорар.
«Результата никакого фактического не было… Эти бла-бла-бла каждый день от большого количества посредников», — сказав він. Які дії в його інтересах вчинили Святненко і Сахно, свідок пригадати не зміг.
На запитання прокурора Че повідомив, що містобудівні умови та обмеження на «Ринок Рибалка» були отримані компанією-власником ще у 2011 році. Однак потім їх скасували і підприємство не знало, що робити далі, як погодити будівельні роботи. До вирішення проблеми залучалися десятки посередників. Зі слів Сергія Че, кінцевий дозвіл на реконструкцію не отримано і досі, хоча вже пройдено низку погоджень, власник повідомив про свої наміри ЮНЕСКО, проведено експертизи та ін. На даний час проект перебуває у Міністерстві культури. Раніше поки опорний план Києва не було затверджено Мінкульт відмовлявся розглядати проект реконструкції «Ринку Рибалка».
«Катран-К» має шістьох співвласників, з яких найбільшими частками володіють Антон Волков (43%) і Сергій Че (21,7%), який водночас є директором підприємства.
Представники «Катран-К» хотіли отримати дозвіл на реконструкцію приміщення «Ринку Рибалка» в районі станції метро «Дніпро», щоб збудувати торговий центр. Погоджувати проект треба було в Міністерстві культури України та ЮНЕСКО.
Юрист Святненко начебто проговорився про цей об’єкт заступнику міністра з питань окупованих територій Юрію Гримчаку, який нібито запропонував за неправомірну винагороду вирішити питання у високих кабінетах.
За показаннями Святненка, 500 тисяч доларів розподілялись між міністром культури Нищуком, міністром юстиції Петренком, замміністра культури Мазур та іншми особами по лінії Мінкульту, а саме Інституту експертиз культурної спадщини і управління культурної спадщини. Ще приблизно таку ж суму ($450 тисяч) Гримчак і його родичі нібито мали залишити собі.
Кошти Святненку і Сахну надали правоохоронні органи. Із 450 тисяч доларів, що нібито передавалися Гримчаку і Овдієнку, лише 2 тисяч були справжніми, а решта — імітаційні засоби.
Після початку судових слухань Овдієнко помер і справу щодо нього закрили
Щоб знати більше читайте також: