Вищий антикорупційний суд почав досліджувати докази захисту в справі колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
Захист долучив відповідь на адвокатський запит до адвоката Шкурідіна, який захищає суддю Подільського суду Києва Войтенко, заявником проти якої також виступив громадянин Максим Святненко. На думку захисту, це підтверджує, що Святненко є “професіональним провокатором”.
У своїй відповіді Шкурідін дає характеристику Святненку і вказує, в яких ще справах той був заявником.
Інший заявник у справі Гримчака Сергій Сахно також був заявником у ще одній справі про корупцію.
Також захист Гримчака робив запит до адвоката Юлії Котової, яка захищала Андрія Насіковського, який підозрювався у побитті журналістки Тетяни Чорновол.
Як каже адвокат Гримчака Мельник, саме обшуком у Насіковського СБУ у 2019 році переконала генпрокурора змінити підслідність справи на СБУ Чернігівської області, кажучи, що в Печерському суді зливають інформацію, бо Насіковський має там зв’язки.
У квітні 2018-го невстановлена особа начебто попередила Насіковського про майбутній обшук. Хоча обшук в Насіковського проводили ще у 2013 році і справу проти нього закрили у 2015-му за відсутністю складу злочину.
У 2019 році під час розслідування справи про побиття Чоровол слідчі ГПУ нібито наштовхнулися на інший злочин. І саме тому в рамках цієї ж справи щодо Чорновол проводилися НСРД стосовно Гримчака.
Однак, на думку адвокатів, більш тяжка справа штучно використовувалася для отримання санкцій на слідчі дії.
Прокурор Олег Макар стверджує, що слідство проводилось законно, у тому числі, в перехідний період до передачі функцій Державному бюро розслідувань. Крім того, підслідність ДБР не є виключною, як у НАБУ. Закон прямо забороняє передавати справи, підслідні НАБУ, іншому органу. У випадку з ДБР такої заборони немає.
Як зазначає Макар, початково в розслідуванні не йшла мова про заступника міністра з питань окупованих територій, а про посадовців міністерств юстиції, культури і КМДА.
Крім того, зі слів прокурора, був ще один аргумент, щоб визначати підслідність за СБУ, а не за ДБР. На той час заступником генпрокурора і очільником напряму нагляду за ДБР була Анжела Стрижевська, яка є свідком у даній справі і щодо якої велися негласні слідчі дії.
Адвокат Мельник оголосив клопотання про визнання всіх доказів обвинувачення очевидно недопустимими, зокрема тому, що вони зібрані із порушенням підслідності.
Але суд відмовився зараз визнавати докази очевидно недопустимими і пояснив, що дасть їм оцінку в нарадчій кімнаті.
Нагадаємо, що замміністра Юрія Гримчака і брата його дружини Ігоря Овдієнка затримали 14 серпня 2019 року. Їм повідомили про підозру в шахрайському заволодінні 480 тис. доларів і підбурюванні до передачі неправомірної вигоди. Йшлося про обіцянки вплинути на співробітників Міністерства культури, Міністерства юстиції і КМДА. Загальна сума винагороди оцінювалась в 1,1 млн доларів.
Гроші начебто бралися за погодження проєктів будівництва та реконструкції будівель та споруд, а також за вирішення цивільного позову у Верховному суді.
30 березня 2021-го Вищий антикорупційний суд закрив справу щодо Ігоря Овдієнка у зв’язку зі смертю обвинуваченого.