У справі Насірова допитують свідків-податківців

У справі за обвинуваченням ексглави ДФС Романа Насірова і ексглави Департаменту погашення боргу Володимира Новікова тривають допити свідків.

Про це повідомляє  «Судовий репортер».

На момент допитів онлайн-трансляція засідань не ведеться, щоб недопитані свідки не знали, що розповіли їх попередники.

14 червня суд допитав трьох осіб, які працювали у податковій Полтавської області. У їх числі колишній заступник начальника Полтавської податкової — цю посаду свідок обіймав у 2015-2016 рр. У системі він працював із початку 90-х.

Усім свідкам ставились подібні запитання з приводу того, як компанії «ХАС» і «Надра Геоцентр» отримували розстрочення виплати ренти за користування надрами, як податкова реагувала на те, що борг не погашався.

Також прокурор цікавився, чи могли податківці складати документи минулими датами. Свідки заперечували, що таке можливо.

Одна зі свідків, яка працювала у Гадяцькій податковій Полтавської області, глянувши на документи, визнала, що бачить розбіжності в датах. Тепер жінка говорить, що такі документи приніс їй підлеглий, а вона, імовірно, через зайнятість не звернула увагу.

– Моя вина, що я не звернула увагу на дати, коли підписувала ці всі документи… Халатність, зайнятість… Підписувала і на дати не звертала уваги. Можливо, він (підлеглий — ред.) мені тоді й говорив, але не повідомляв, чого це така розбіжність, – сказала свідок.

На запитання суду, що вона зробила б, якби помітила дати, жінка відповіла, що, мабуть, не підписала б такі документи.

– Виходить, що низка документів за Вашим підписом не відповідають дійсності… А Ви звертались до правоохоронних органів, повідомляли підрозділ внутрішньої безпеки ДФС? – запитав прокурор.

– Ні… На той час було пояснення, що саме так потрібно, що ці всі розстрочені суми прийняла податкова система.

Від кого могли бути такі пояснення свідок точно сказати не може. Припускає, що їй щось про це міг говорити підлеглий.

Обвинувачені Насіров та Новіков, у свою чергу, запитували, чи отримували податківці на місцях якісь незаконні вказівки з центру. Свідки це заперечували, кажучи, що діяли самостійно.

Після 20 серпня 2016-го грошові зобов’язання «ХАС» і «Надра Геоцентр» стали боргом. У жовтні 2016 року податкова розстрочила зобов’язання, хоча ті вже стали боргом.

Для отримання розстрочок компанії мали надавати податковій інформацію про свої фінансові показники, на підставі яких робилися позитивні висновки про можливість таких розстрочок. Однак згодом виявилось, що в компаній немає жодних активів, за рахунок яких можна погасити борг.

Наявність податкового боргу мала б стати законною підставою для розірвання договорів про спільну діяльність між «УГВ» та компаніями «ХАС» і «Надра Геоцентр». Однак голова ДФС факт заборгованості начебто приховав.

АТ «Укргазвидобування» отримало інформацію про борг лише у червні 2016-го, хоча борг виник ще у серпні 2015 року. З’ясувалося, що податкова нібито не має обов’язку повідомляти про це інших учасників договору про спільну діяльність, та водночас має право стягувати з «Укргазвидобування» ці борги, що ДФС і зробила, стягнувши частину — 25 млн грн. Тепер ця сума в 25 млн грн вважається збитком «Укргазвидобування», а державна компанія має статус потерпілого.

Нагадаємо, що ексголова ДФС Роман Насіров і директор Департаменту погашення боргу ДФС Володимир Новіков звинувачуються у  зловживанні владою і службовому підробленні при наданні компаніям з орбіти впливу екснардепа Олександра Онищенка розстрочок податкового боргу та зобов’язань на 2 млрд грн.

За версією обвинувачення, завдяки сприянню та безпосередній участі колишнього голови Державної фіскальної служби компанії-учасниці договорів про спільну діяльність із «Укргазвидобуванням» впродовж 2015–2016 років отримали розстрочення зі сплати податків та рентних платежів, які згодом так і не сплатили.

Втрати державного бюджету через рішення ДФС про розстрочення виплати ренти за користування надрами оцінюються у 2 млрд грн.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

1 thought on “У справі Насірова допитують свідків-податківців

  1. Шукають стрілочника! Інакше для чого ж роками тягнуть? Ворон-ворону ….(100%)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *