У справі Ноздровської продовжили досліджувати відео обшуку домівки Россошанського

Шевченківський суд Києва продовжив розгляд справи про вбивство Ірини Ноздровської.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Друге засідання поспіль суд досліджує відео обшуку домоволодіння обвинуваченого від 9 січня 2018-го. Таке рішення було прийнято після того, як з’ясувалося, що 4 січня, коли Россошанський ще не зізнався у вбивстві, у будинку вже проходив один обшук і на стіні будинку не було плями крові. З відео обшуку від 4 січня 2018-го видно, що стіна повністю біла. Суд вирішив переглянути відео другого обшуку повністю, а не уривками.

Із запису чутно гавкіт собак та спілкування слідчої групи із дружиною Россошанського – Ольгою. Жінку запитують, хто ще мав доступ до приміщення літньої кухні, де ночував Россошанський. Господиня відповідає, що всі, а вона там готувала їжу. Ольга пригадує, що в літню кухню заходили також друзі сина допомагати їм рубати дрова. Після рубання дров молодики зазвичай випивали. «Терпіть не можу запаху перегару. Я по цьому поводу (може, й сусіди чули), я весь час ругалась… Ненавиджу випивки і оці перегари… Дрова порубали, а тоді треба ж випить», – скаржилася жінка.

У літній кухні на стіні грубки помітили бурі і коричневі потьоки. Індикатор реагував на них забарвленням синьо-зеленим кольором – тобто як на сліди біологічного походження. Адвокат Цибенко у засіданні одразу додав, що експертизи показали, що це не кров.

Із грубки вийняли попіл – близько пів відра. Ніяких елементів речей загиблої там не видно. Мати вбитої сказала, що це дивно, що у пічці так небагато попелу.

«Неймовірно, як у грубі можна спалити дублянку і чоботи», – прокоментував адвокат Россошанського.

Суд продовжив розгляд у наступний понеділок – 1 березня.

***

29 грудня 2017 до Вишгородського управління поліції близько 19.59 год. надійшло повідомлення Анастасії Ноздровської, що її мати зникла дорогою додому. 30 грудня зареєстровано кримінальне провадження. 1 січня 2018 тіло Ірини Ноздровської знайшли в річці біля села Демидів, де вона проживала. На шиї було 17 ножових поранень.

У злочині звинуватили Юрія Россошанського — батька Дмитра Россошанського, який у 2015 році машиною збив на смерть молодшу сестру Ірини. Остання займалась розслідуванням цієї справи і добивалась покарання винного. Між двома сім’ями два роки тривав сильний конфлікт. Ноздровська та її родичі начебто постійно при зустрічі називали Россошанського-батька вбивцею.

За два дні до смерті Ірини суд не відпустив під амністію сина Россошанського, засудженого за ДТП до 7 років в’язниці. У молодого чоловіка не виявили в крові алкоголю, тобто не було обтяжуючої обставини і він підпадав під амністію. Але через відсутність записів судового засідання суд скасував вирок першої інстанції і повернув справу на новий розгляд, а хлопця залишив під вартою.

У липні 2019 Апеляційний суд підтвердив вирок Россошанському-молодшому – 7 років позбавлення волі. У січні 2020 він вийшов на свободу за амністією.

На стадії розслідування вбивства Ноздровської старший Россошанський визнав провину. Він розповів, що вбив жінку після виходу із маршрутки, коли вона почала кричати на нього. А далі ніс тіло півтора кілометра, закинувши собі на плече, і скинув з моста в річку. Одяг вбитої він нібито забрав додому і спалив у пічці.

Згодом в суді Россошанський відмовився від попередніх показань і в лютому 2020 заявив, що взяв вину на себе під тиском поліції в обмін на звільнення сина. На записах зафіксовано, що працівники поліції розповідали йому про можливість більш м’якого покарання у випадку, якщо вбивство скоєно у стані афекту.

Рідні вбитої сумніваються у версії обвинувачення, а саме, що Россошанський міг сам це зробити і не мав співучасників.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20
Share:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *