У справі про 42 млн грн збитків ексліквідаторку банку «Європейський» за строками звільнили від відповідальності

Подільський суд Києва закрив справу проти колишньої ліквідатори АКБ «Європейський» у зв’язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 9 листопада.

Обвинувачена перебувала на посаді ліквідатора банку у 2009-2011 роках.

У банку  «Європейський» був податковий борг і все майно було передано в податкову заставу, в тому числі нежитлове приміщення у Харкові, Червоношкільна набережна, 24, площею понад 10 тис. кв.м. Це приміщення банк придбав у 2004 році у ТОВ «Євросоюз».

За рік до ліквідації банк начебто виявив дефекти фундаменту і звернувся до колишнього власника про їх усунення. У відповідь «Євросоюз» взагалі визнання договору купівлі-продажу недійсним. За рішенням суду банк мав повернути приміщення колишньому власнику, а останній повернути гроші – 34 млн грн.

У 2010 році Вищий господарський суд рішення про повернення будівлі скасував. Ліквідатор банку дізналась про це у телефонній розмові із юристом, але, попри це, нібито діючи в інтересах невстановлених осіб, дала вказівку зняти приміщення із балансу банку. Ліквідатор банку виконувала вже скасоване рішення першої інстанції, при тому що 34 млн грн повернуті також не були.

У подальшому ліквідатор банку не вживала заходів для повернення у власність банку приміщення, яке вибуло з його власності і було перепродане іншій компанії – ТОВ «Егро».

Внаслідок непогашення податкових зобов’язань АКБ «Європейський» за рахунок майна, яке перебувало в податковій заставі, до бюджету не надійшло 26, 7 млн грн.

Крім того, ліквідатор банку дала вказівку надала вказівку головному бухгалтеру відобразити врегулювання сумнівної (безнадійної) заборгованості ТОВ «Спрінг» і ТОВ «Гармонія» у звітній декларації з податку на прибуток АКБ «Європейський» за ІІІ квартал 2010 року. Це призвело до ухилення від сплати податків на 15, 6 млн грн.

Жінку звинуватили у зловживанні службовим становищем, умисному ухиленні від сплати податків і службовому підробленні.

З моменту скоєння інкримінованих злочинів минуло понад 10 років. Тому обвинувачена у судовому засіданні попросила закрити справу у зв’язку з закінчення строків давності. Прокурор не заперечував.

Справа розглядалась у Подільському суді Києва з липня 2015 року.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *