Шевченківський суд Києва 10 червня відклав слухання справи про вбивство ексдепутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
Прокурор не зміг забезпечити явку свідка на прізвище Орел, який працював в поліції і займався аналізом трафіку телефонного зв’язку. З відкритих джерел прокурору стало відомо, що особа звільнена з лав нацполіції. Начальник департаменту карного розшуку поліції Києва у телефонній розмові пообіцяв прокурору, що відшукає людину і забезпечить її явку в суд. Однак на момент судового засідання свідок так і не з’явився. Прокурор сказав, що буде намагатися знайти свідка, щоб він прийшов у наступне засідання.
Аналогічна ситуація склалася із задоволенням клопотання захисту щодо допиту експерта, який проводив балістичну експертизу. Київський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр дав відповідь, що експерт Цапка звільнений 18 грудня 2019 року. Тепер адвокат має знайти контакти Цапки, щоб суд надіслав йому повістку.
Відтак суд ухвалив відкласти розгляд до 24 червня.
Зі слів головуючого судді Циктіча, слухання справи добігає кінця. Прокурор ще має надати речові докази. Захист погодився, щоб частини автомобіля не доставляли в суд, бо він не має відношення до їх підзахисних. Тому суд ухвалив, що досліджувати фрагмент машини недоцільно.
Після допиту двох згаданих вище осіб захист ще буде клопотати про витребування у прокуратури деяких документів і відеозапису затримання. Далі суд має перейти до допиту обвинувачених.
На лаві підсудних – Ярослав Тарасенко і Олександр Лось, яких звинувачують у пособництві в умисному вбивстві політика. До них застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Своєї вини вони не визнають і вважають справу сфабрикованою. Справу слухає суд присяжних. Наразі допитано низку свідків і розпочато дослідження письмових доказів та відеоматеріалів.
Вороненкова вбили трьома пострілами 23 березня 2017 року в центрі Києві. Кілера й охоронця Вороненкова було поранено. Пізніше кілер, яким виявився громадянин України Павло Паршов, помер у лікарні.
Причиною вбивства Вороненкова прокуратура називає політичні мотиви і незгоду політика з внутрішньою та зовнішньою політикою РФ. У жовтні 2016 він переїхав на постійне проживання в Україну і згодом отримав український паспорт. Також Вороненков був свідком у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича, на стадії досудового слідства дав показання про причетність керівництва Росії до збройної агресії проти територіальної цілісності та суверенітету України.
Водночас обвинувачення офіційно заявило, що до організації вбивства Вороненкова спецслужбами РФ начебто був залучений Володимир Тюрін, колишній чоловік дружини депутата, який негативно ставився до її другого шлюбу.
Тюрін, за версією слідства, доручив організацію вбивства деякому Юрію Василенку, громадянину України, який має зв’язки в кримінальному середовищі і зараз перебуває у розшуку.
Було задумано, що безпосередніми виконавцями мають бути особи з праворадикального націоналістичного середовища, учасники АТО, не поінформовані про дійсні мотиви замовників.
У квітні 2019 вдова Вороненкова Марія Максакова дала показання в суді і заперечила причетність Тюріна. Жінка озвучила іншу версію, що за вбивством стоїть колишній співробітник Слідчого комітету РФ Денис Панаїтов. Сім’я Вороненкова жила в квартирі Панаїтова після переїзду до Києва і вони планували обміняти на неї своє московське житло, але Панаїтов начебто не захотів виконувати домовленості, але присвоїв нерухомість Максакової. Обвинувачених потерпіла не впізнала.