Вищий антикорупційний суд дослідив предмет неправомірної вигоди у справі про можливу пропозицію і передачу хабара прокурору Максиму Якубовському.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
У передачі $75 тисяч військовому прокурору Південного регіону обвинувачується громадянин Молдови Сергій Нерух. Обвинувачений був власником вантажу 3 тисяч тонн соди, що перевозилась кораблем із Кримського содового заводу Фірташа. У 2016 році корабель і вантаж арештували начебто з порушеннями правил в’їзду і митного контролю. Якубовський подав рапорт про пропозицію йому хабара і Неруха затримали. У 2020 році Якубовський став заступником генпрокурора Венедіктової.
На засідання 6 листопада прокурор приніс пакет із $75 тис, що є речовим доказом. Всі купюри справжні.
Суд розкрив пакет. Всередині були купюри – частина розфасовані у файли, а інші запаковані пачками.
Прокурор у присутності решти учасників перерахував кошти. Далі було вибрано п’ять купюр і суд звірив їх номери із тими, що є в матеріалах справи.

Оскільки у Вищому антикорупційному суді нема можливості зберігати речові докази, то гроші запакували і повернули антикорупційному прокурору, який помістить їх у сховище.
Суд планує допитати як свідка Якубовського і працівника служби зовнішньої розвідки СБУ, який був водієм Якубовського, під час спецоперації. Але на 6 листопада обидва не прибули. Якубовський передав заяву, що отримав доручення керівника Офісу генпрокурора, тому зможе прибути тільки в наступне засідання.
Другий свідок перебуває у відрядженні, але з огляду на секретність його роботи, невідомо де, однак обіцяв з’явитися у наступне засідання або вийти на зв’язок у форматі відеоконференції. Захист уже заявив, що наполягає на особистій явці цього свідка в суд.
Наступне засідання планується в середині грудня.
***
Нагадаємо, що у 2016 році був арештований корабель із 3 тисячами тонн соди з Кримського содового заводу Фірташа. Судно «Sky Moon» під прапором Танзанії везло товар із окупованого Криму до Молдови начебто з порушеннями правил в’їзду і митного контролю. Корабель і вантаж арештували. Власник соди Нерух начебто намагався вирішити питання скасування арешту і запропонував 75 тисяч доларів військовому прокурору Якубовському. Прокурор написав рапорт і чоловіка затримали. Нерух вину не визнає.
Капітан судна, яке везло соду, обвинувачувався у систематичному порушенні порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.
У червні 2019 року капітан був виправданий, тому що повідомлення про підозру, обвинувальний акт і клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою були неякісно перекладені на арабську – за допомогою програми «google-перекладач». У липні 2020 апеляційний суд підтвердив це рішення.