В Одесі продовжили досліджувати докази у справі Стерненка

У Приморському районному суді Одеси триває дослідження доказів у справі Сергія Стерненка. Його обвинувачують у навмисному вбивстві та носінні зброї без дозволу.

Про це повідомляє «Судовий репортер»

Так, на сьогоднішньому засіданні прокурор надав докази з другого та частину четвертого томів справи. Третій том він поки пропустив. Усього томів у справі 11. Також вкотре намагалися подивитися відеозапис обшуків вдома одного з учасників бійки – Олександра Ісайкула. Але через технічні несправності демонстрацію відео перенесли на наступне засідання.

Прокурор надав витяги з ЄРДР, протокол слідчого експерименту за участю Ісайкула, довідки про несудимість Ісайкула та загиблого Івана Кузнєцова, висновки СМЕП, додаткову експертизу та інше. 

Як наголосив захисник Стерненка, за одним із висновків експерта, померлий Іван Кузнєцов не оборонявся, а травми були ним отримані під час нападу. Він, як пояснив захисник, міг прожити не більше 30 хвилин, а після отримання поранення грудної клітки ще протягом приблизно 20 секунд міг вчиняти будь-які активні дії, в тому числі бійку.

Суддя долучив надані прокурором матеріали. На наступному засіданні 13 листопада дослідження доказів продовжать.

Захисник Сергія Стерненка подав клопотання про зміну запобіжного заходу з нічного домашнього арешту на особисте зобов’язання. На його і думку самого обвинуваченого, наразі відсутні будь-які ризики.

«Він не порушував свої обов’язки, не пропускав засідання. Приїжджаючи в Одесу, він не може залишитись в Одесі, бо йому потрібно бути в Києві на домашньому арешті», – сказав адвокат.

Проте прокурор заперечував, кажучи, що не отримав завчасно це клопотання. Тому розгляд цього питання відклали.

Сергій Стерненко подав ще одне клопотання до суду: дослідити постанови, чому змінювались прокурори по справі. Обвинувачений вважає, що на слідство здійснювався шалений тиск з боку Генеральної прокуратури. Це питання розглянуть у наступному засідані.

Нагадаємо, 2 роки тому, коли Стерненко йшов додому зі своєю дівчиною, на них напали двоє – Іван Кузнєцов та Олександр Ісайкул. Одного нападника Стерненко смертельно поранив. Це був вже третій напад на нього. Інциденту передували інші два напади, на які правоохоронні органи не реагували.

Спочатку активіст був потерпілим. Але згодом позиція керівництва прокуратури змінилася. Генпрокурорка Ірина Венедіктової публічно пообіцяла, що Стерненко отримає підозру.

У минулому Стерненко – керівник «Правого сектору» в Одесі. Напади на себе і кримінальну справу він пов’язує зі своєю громадською діяльністю.

У серпні 2020 обвинувальний акт за ч.1 ст 115 і ч.2 ст 263 (носіння холодної зброї без передбаченого законом дозволу) вручили Стерненку, а згодом направили до суду.

З обвинуваченнями Сергій Стерненко не погоджується. За його словами, у 2018 році, перебуваючи у шоковому стані він смертельно поранив чоловіка – Івана Кузнєцова, захищаючи себе і свою дівчину від чергових нападників. 

У жовтні підсудного допитали. Стерненко докладно розповів про деталі інциденту і озвучив свою версію подій.


Юлія Химерик, для сайту «Судовий репортер»

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *