У зв’язку зі смертю адвоката розгляд справи про вбивство Вороненкова відклали

Шевченківський суд відклав до 27 листопада розгляд справи за обвинуваченням Ярослава Тарасенка і Олександра Лося.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

10 листопада стало відомо, що адвоката Святослава Пархоменка, який захищав Лося, смертельно поранили на полюванні із вогнепальної зброї.

Обвинувачений Лось сказав, що знайде собі нового адвоката до наступного засідання.

Суд пропонував захисника із центру безоплатної правової допомоги, але чоловік відмовився. Прокурор підтвердив, що присутність адвоката в такій категорії справ є обов’язкова, водночас залучати безплатного адвоката поки передчасно.

Адвокат Тарасенка Влад Добош зазначив, що треба дати обвинуваченому час самому обрати собі захисника.

Суд відклав розгляд на раніше визначену дату – 27 листопада.

Нагадаємо, що Тарасенка і Лося звинувачують у пособництві в умисному вбивстві колишнього депутата Держдуми РФ Вороненкова. До них застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Тарасенко начебто був водієм покійного кіллера Паршова, а Лось здійснював візуальне спостереження за Вороненковим.

Обвинувачені своєї вини не визнають і вважають справу сфабрикованою. Справу слухає суд присяжних. Наразі допитано низку свідків і розпочато дослідження письмових доказів.

Причиною вбивства Вороненкова прокуратура називає політичні мотиви і незгоду політика з внутрішньою та зовнішньою політикою РФ. У жовтні 2016 він переїхав на постійне проживання в Україну і згодом отримав український паспорт. Також Вороненков був свідком у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича, на стадії досудового слідства дав показання про причетність керівництва Росії до збройної агресії проти територіальної цілісності та суверенітету України.

Водночас обвинувачення офіційно заявило, що до організації вбивства Вороненкова спецслужбами РФ начебто був залучений Володимир Тюрін, колишній чоловік дружини депутата, який негативно ставився до її другого шлюбу.

У квітні 2019 вдова Вороненкова дала показання в суді і заперечила причетність Тюріна. Жінка озвучила іншу версію, що за вбивством стоїть колишній співробітник Слідчого комітету РФ Денис Панаїтов. Сім’я Вороненкова жила в квартирі Панаїтова після переїзду до Києва і вони планували обміняти на неї своє московське житло, але потім Панаїтов начебто не захотів виконувати домовленості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *