Верховний суд розгляне справу про скасування указу Порошенка про звільнення Семочка

Касаційний адміністративний суд планує засідання за позовом колишнього першого заступника Голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка про поновлення на посаді.

Про це повідомляє  «Судовий репортер»  з посиланням на дані в системі «Судова влада».

Засідання призначено на 24 червня об 11.30 під головуванням судді Васильєвої.

Семочко просить суд:

– визнати протиправним та скасувати Указ Президента України від 12.04.2019 року № 143/2019 року;

– поновити його на посаді Першого заступника Голови Служби зовнішньої розвідки України з 13.04.2019 року.

Позов подано ще рік тому і у жовтні 2019 суд залучав Службу зовнішньої розвідки в якості третьої особи, але справу так і не розглянув.

Як вбачається із раніше опублікованих рішень у справі, Семочко стверджує, що на момент його звільнення з 8 по 22 квітня 2019 року перебував на лікарняному, що підтверджується відповідною медичною довідкою. 23 квітня 2019 року він прибув за місцем роботи в Службу зовнішньої розвідки і начебто тільки там дізнався про своє звільнення.

За тиждень до звільнення, а саме 6 квітня 2019 року, журналісти помітили Сергія Семочка біля Адміністрації Президента України.

Відповідно до положень ч.3 ст. 40 Кодексу законів про працю України не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пунктом 5 цієї статті), а також у період перебування працівника у відпустці. Це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації. Положення ч.3 ст. 40 визнано такими, що відповідають Конституції України (є конституційними), згідно з Рішенням Конституційного Суду № 6-р(II)/2019 від 04.09.2019.

За півроку до звільнення журналісти опублікували розслідування, що сім’я Семочка володіє трьома будинками вартістю $8 млн, а родичі мають російські паспорти і регулярно відвідують анексований Крим.

Згодом контррозвідка підтвердила, що дружина та дочка Семочка мають російське громадянство.

Семочка всі звинувачення заперечував.

Нагадаємо, що 10 червня 2020 Державне бюро розслідувань повідомило про підозру експрезиденту Порошенку саме за незаконне призначення Семочка на посаду, начебто в обхід процедури.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *