Верховний суд залишив Крисіна у тюрмі, не повіривши в каяття з приводу вбивства журналіста

Верховний суд залишив без задоволення скарги адвоката Юрія Крисіна, який засуджений до 5 років позбавлення волі у зв’язку з подіями щодо вбивства журналіста В’ячеслава Веремія у період Революції гідності.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Адвокати просили призначити їх підзахисному умовне покарання, тому що він визнав вину, сприяв розкриттю злочину і розкаявся. В грудні 2017 суд першої інстанції визнав Крисіна винним за ч.4 ст.296 КК – хуліганство з застосуванням вогнепальної зброї. Але у червні 2018 апеляційний суд це рішення скасував і засудив Крисіна до 5 років реального тюремного покарання, виключивши таку пом’якшуючу обставину, як щире каяття обвинуваченого.

Адвокат обвинуваченого Ігор Василенко вважає, що апеляційний суд не мотивував своє рішення. Він сказав, що наполягає на такому вироку, який виніс суд першої інстанції, – 4 роки позбавлення волі умовно.

«Я прошу вирішити це питання незалежно від політики. Ця справа досить серйозно політизована. У нас ні в КПК, ні в Кримінальному кодексі нема різниці, де людина вчиняла хуліганство. Тобто якщо на пустирі десь в Кіровограді вчиняла чи в центрі міста… У нас закон не пов’язує будь-які наслідки. Це повинно бути безсторонньо, незалежно від політики», – сказав Василенко.

Мається на увазі, що молодики, якими керував Крисін, в ніч 18-19 лютого 2014 зупинили машину таксі, в якій їхав журналіст, неподалік Михайлівської площі, коли Веремій повертався з акцій протесту в центрі столиці.

Сам Крисін брав участь у засіданні по відеозв’язку з Торецької колонії і ніяких заяв під час засідання не робив.

Прокурор і потерпілі заперечували проти фактичного звільнення Крисіна. Зокрема, вказували, що його поведінка не свідчить про щире каяття, що проявляється у бажанні усунути шкоду і виправити ситуацію. Свого часу він ніяк не допоміг підстреленому і побитому групою «тітушок» журналісту. В судових засіданнях Крисін демонстрував негативне ставлення до вдови Веремія. Апеляційний суд у вироку зазначив, що визнання вини Крисіним було вимушеним під тягарем беззаперечних доказів.

Також захист в якості пом’якшуючої обставини називав наявність на утриманні обвинуваченого двох неповнолітніх дітей. Однак прокурор заявила, що в скарзі не зазначено, як наявність дітей зменшує тяжкість злочину.

«Відсутність будь-якої допомоги, співчуття чи висловлення жалю по відношенню до дружини, матері, дітей. Навпаки відбувалася протилежна ситуація – зухвала поведінка по відношенню до потерпілих», – сказала адвокат Євгенія Закревська, яка представляє родину загиблого журналіста.

Крім того, уже після побиття журналіста у 2016 Крисін з групою осіб скоїли озброєний напад на АЗС «Народна» в районі аеропорту «Жуляни». Відтак прокурор і потерпілі вважають, що Крисін не може виправитися без тюремного покарання.

Суд після виходу з нарадчої повідомив, що залишає скарги адвокатів Крисіна без задоволення. Наразі колегія проголосила тільки резолютивну частину рішення і мотивація суддів поки що невідома.

Нагадаємо, що Юрія Крисіна судять в Дарницькому суді Києва у ще одній справі про переслідування «тітушками» активістів Майдану, викрадення і катування людей.

 

 

 

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *