Від екс-судді Татькова потягнулись ниточки до постачальників техніки для відеосудів

В Україні продовжують арештовувати майно, пов’язане з екс-головою Вищого госпсуду Віктором Татьковим.

В грудні до Подільського суду надійшло клопотання про арешт майнового комплексу у місті Барвінкове Харківської області.

У списку –  адмінкорпус на 696 кв.м., головний корпус на 2201 кв.м., майстерні та інші споруди. Майно належить ТОВ «Агро Інвестиційна Група» («Агрінгруп»).

За версією слідства,  «Агрінгруп» створене  довіреними особами екс-судді і за рахунок коштів, які надходили від підконтрольних Татькову підприємств у вигляді фінансової допомоги, було придбано єдиний майновий комплекс для переробки і зберігання сільськогосподарської продукції.

Суддя Жанна Корнілова взяла самовідвід, оскільки раніше працювала у ВГСУ під керівництвом Татькова.

Але з реєстру судових рішень видно, що ці приміщення вже було арештоване 29 листопада 2018 року Господарським судом Хакрівської області в якості забезпечення позову ТОВ «ДМ Інвест Груп» про стягнення 9,25 млн грн. Ця компанія посилається на неналежне виконанням відповідачем зобов’язань за договором поворотної фінансової допомоги від 21 квітні 2017 року.

«ДМ Інвест Груп» і «Агрінгруп» мають однакового засновника – сейшельську компанію «Флайвей Солюшнс ЛТД». Бенефіціаром значиться жителька Сейшел – Мері Джейн Марія.

На цей же офшор записано ТОВ «Срібний дім» і ТОВ «Компанія «Будівельник».

У 2013 році компанія «Срібний дім» виграла тендер Державної судової адміністрації на поставку обладнання для відеозв’язку на 8,7 млн грн.

У березні 2014 з метою виконання договору з ДП «Держінформ’юст» підприємством «Айкюжн» укладено договір з ТОВ «Срібний Дім» про розробку екранних форм вводу інформації на суму 1,25 млн. За матеріалами кримінального провадження, спеціалісти Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві встановили, що у підприємства «Срібний Дім» відсутні адміністративно-господарські можливості для виконання таких робіт, а також що підприємство надає в оренду й експлуатацію власне чи орендоване майна, що не є тотожним до розробки програмного забезпечення.

До середини 2017 «Компанія «Будівельник» належала кіпрській компанії «ЮДС холдінг паблік лімітед», яка була засновником ТОВ «Терра метрополіс», що вигравала тендер на поставку для суди міжмережевих екранів на 7,9 млн грн. Директором UDC був Леонід Богданов, який пізніше очолював ДП «Інформаційні судові системи».

У 2011 році «Компанія «Будівельник» стала замовником будівництва готелю бренду «Companile» в Донецьку площею 6375 м2.

***

За версією слідства, на початку 2011 року Голова Вищого господарського суду України у змові з іншими суддями та працівниками господарських судів України і арбітражними керуючими створили стійке ієрархічне об’єднання, до якого в різний період часу залучили окремих суддів та керівників господарських судів України, працівників апарату цих судів, адвокатів, арбітражних керуючих, оцінювачів, службових осіб товарних бірж, членів сім’ї та інших близьких осіб, члени якого за попередньою змовою зорганізувалися для спільної діяльності з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів. Йшлося про систематичне отриманням неправомірної вигоди, незаконне збагачення, заволодіння державним та іншим майном, шляхом постановлення суддями господарських судів неправосудних рішень, тиск на суддів з метою схилення їх до винесення таких рішень, втручання в автоматизовану систему документообігу суду з метою розподілення господарських справ на необхідного суддю та подальшу легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом.

Нагадаємо, що в липні 2018 ГПУ повідомила про закінчення досудового розслідування. Матеріали щодо екс-замголови ВГСУ Артура Ємельянова і ще чотирьох осіб з числа керівників апарату судів і співробітниці Державної судової адміністрації було виділено в окреме провадження. ГПУ має у найближчі кілька місяців направити її в суд, як тільки фігуранти та їх адвокати прочитають матеріали і буде складено обвинувальний акт.

Екс-голова ВГСУ Віктор Татькова і  колишній спеціаліст канцелярії цього ж суду перебувають у розшуку. За останніми даними, Татьков перебуває в Австрії, але відмовився від спрощеної процедури екстрадиції і подав запит на отримання притулку. У квітні 2018 Печерський суд дозволив його затримати з метою приводу до суду.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *